2. Други спортове
  3. Победи за Иван Чепаринов и Момчил Николов на европейското по шахмат

Победи за Иван Чепаринов и Момчил Николов на европейското по шахмат

В срещи от деветия кръг двамата се наложиха над Василий Палин и Константин Лупулеску

В Новотел Пловдив продължава 13-то индивидуално европейско първенство по шахмат за мъже, в което участват 350 шахматисти.

Днес в партия от 9-тия кръг бившият селекционер на българския национален отбор за мъже и бивш световен шампион за юноши Кирил Георгиев с черните фигури завърши реми с Боян Вучкович от Сърбия.

Също в партия от 9-тия кръг младият български гросмайстор Иван Чепаринов с белите фигури победи Василий Папин от Русия.

В 9-тия кръг Момчил Николов с белите фигури спечели срещу Константин Лупулеску.

Кирил Георгиев, Иван Чепаринов и Момчил Николов са най-добре представящите се български шахматисти на европейското първенство до този момент - с по 6 точки в актива си те делят 29-49-то място във временното класиране два кръга преди края.

С по 7 точки първо-седмо място делят Лоран Фресине от Франция, Владимир Акопян от Армения, Ернесто Инаркиев, Владимир Малаков, Михаил Кобалия, Дмитрий Андрейкин и Максим Маталаков (всичките от Русия).

Утре в 15:00 часа ще бъдат пуснати часовниците за партиите от предпоследния, 10-ти кръг. Новият европейски шампион ще стане известен в събота,31-ви март.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година