2. Други спортове
  3. Три златни медала, сребро и бронз за България в Загреб

Три златни медала, сребро и бронз за България в Загреб

Три златни медала, сребро и бронз спечелиха състезателите по скокове във вода на Великденския турнир в Загреб (Хърватия), съобщиха от БФ Плувни спортове.

Богомил Койнашки триумфира с две златни отличия в дисциплината 1 м и 3 м трамплин. На 1м трамплин Койнашки покри и норматив за участие на европейското първенство в Грац (Австрия) през юли, като събра 335.65 т.

Боян Савов взе сребро при юношите старша възраст на 1 м трамплин с 370.50 т. Победител стана европейският вицешампион Каспер Лисиак (Полша) - 459,50 т.

Джорджия Балева пък бе най-добра на 1м трамплин във възрастова група 10 - 11 г. със 160.90 т., следвана от Яна Квавица (Хърватска) с 154,05 т. На 3 м трамплин Балева остана трета.

В синхронните скокове от 3 м трамплин Джорджия Балева и Габриела Велкова завършиха 4 - ти със 147,57 т. Димитър Исаев е 5 - ти място на 1 м. трамплин.

В надпреварата стартираха скачачи от Австрия, България, Сърбия, Финландия, Дания, Полша, Унгария и Хърватия.

През юли столичният басейн "Диана" ще е домакин на третото издание на турнира по скокове във вода "NSA DIVING CUP".

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година