3. Арсенал начело в Англия след зрелищна победа над Вила с 4:2 като гост (видео)

Арсенал начело в Англия след зрелищна победа над Вила с 4:2 като гост (видео)

След страхотна игра "артилеристите" на върха поне за 90 минути преди Юнайтед - Блекбърн

Арсенал надигра драматично с 4:2 като гост Астън Вила и оглави класирането в Премиършип поне за 90 минути, преди да стане ясен резултатът от мача на Ман Юнайтед срещу Блекбърн.

„Артилеристите“ водеха перфектно мача през първата част, когато с голове на Аршавин и Насри си осигуриха комфортна преднина, но през втората трябваше да се борят до последната минута за трите точки, когато Джак Уилшър вкара в последните секунди гола на спокойствието.

През всичките 90 минути Арсенал игра отлично и можеше да спечели доста по-лесно двубоя, ако играчите бяха по-концентрирани пред гола.

Двубоят започна страхотно още от 1-ата минута, когато имаше съмнения за дузпа за Арсенал за игра с ръка на защитник на Вила.

Първият гол в мача падна в 39-ата минута. Андрей Аршавин навлезе отляво в наказателното поле, финтира защитник и с хубав удар по земя в далечния ъгъл на вратата откри резултата. Още в следващата атака пък Самир Насри пропусна уникално положение. Французинът бе изведен през центъра от Аршавин премина през Брад Фрийдъл и когато само трябваше да вкара, стреля встрани.

В 43-ата минута и Шамак не успя да вкара. Бакари Саня центрира отдясно от малкото наказателно френският нападател се извиси над двама защитници. Ударът му с глава обаче бе отразен с невероятен рефлекс от Фрийдъл.

В последната минута на полувремето обаче спасение от натиска на „топчиите“ нямаше. Аршавин центрира от корнер и Самир Насри от петнайсетина метра с перфектен удар от въздуха направи 2:0.

През втората част Вила обаче се окопити сериозно. В герой почти се превърна ирландският младок Килиън Кларк, който вкара два гола.  Първият падна още в началото на втората част. 21-годишният национал намери топката от дъгата на наказателното поле със страхотен удар.

Играчите на Арсен Венгер обаче бързо си върнаха преднината. В 56-ата минута Томаш Росицки даде перфектен пас през центъра на Шамак, който надбяга защитата и вратаря и вкара за 3:1.

Домакините обаче не се отказаха. Ашли Йънг центрира от корнер, Ричард Дън скочи и отправи топката към малкия пеналт, където Килиън Кларк добави с глава топката във вратата през куп защитници.

След попадението мачът се изостри значително. „Артилеристите“ обаче отговаряха много опасно с контраатаки и така се стигна и до гола на успокоението в 93-ата минута, когато Шамак центрира към Уилшър, който на празна врата с глава направи 4:2.

2:4 Уилшир 90+3'

Астън Вила: Фридел, Люк Йънг, Дън, Колинс, Уорнък, Банан (Херд 84'), Кларк, Даунинг, Пирес (Делфунесо 46'), Ашли Йънг, Джон Карю (Айрлънд 66');
Мениджър: Жерар Улие;

Арсенал: Фабиански, Саня, Скилачи, Кошелни, Клиши, Росицки (Джору 90'), Сонг, Уилшир, Насри (Гибс 85'), Аршавин (Денилсон 85'), Чамак;

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1