3. Арсенал превзе "Сейнт Андрюс" с красивата си игра и се доближи до върха

Арсенал превзе "Сейнт Андрюс" с красивата си игра и се доближи до върха

"Артилеристите" спечелиха срещата с Бирмингам с 3:0

Отборът на Арсенал надви Бирмингам в пореден мач от 21-ия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата, играна на „Сейнт Андрюс”, завърши 3:0 в полза на тима на Арсен Венгер, а „артилеристите” показаха изключително красива игра, бяха господар на терена по време на цялата среща и си тръгнаха заслужено с пълния актив от точки.

Двубоят започна равностойно, а през спокойните първи минути нямаше по-интересни моменти пред двамата вратари. Първият изстрел в срещата бе към вратата на Бирмингам и бе отправен от Уолкът, но не намери целта.

В 13-ата минута резултатът бе открит. Главният съдия отсъди спорно нарушение срещу Робин ван Перси. Холандецът застана зад топката и стреля към вратата на Бен Фостър. Кълбото срещна Лий Бойер и рикошира в тялото му, като заблуди стража на домакините и влетя в мрежата му.

Бирмингам отвърна с опасен удар на Себастиан Ларсон от статично положение, но отличната намеса на Лукаш Фабиански запази преднината на Арсенал. Топката отиваше към горния десен ъгъл на вратата на „артилеристите”, но стражът реагира светкавично и изби в корнер.

В 34-та минута Ван Перси можеше да удвои резултата, след като бе изведен сам срещу Бен Фостър, но отигра ситуацията много несериозно, опитвайки се да прехвърли вратаря на Бирмингам, който обаче се справи с положението.

Най-спорната до този момент в мача ситуация бе в 36-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Арсенал, Ван Перси игра с ръка, но главният съдия не посочи бялата точка, а подмина положението.

Единствената по-сериозна опасност до края на полувремето бе в 38-ата минута, когато Роджър Джонсън от близко разстояние пропусна да изравни и прати топката над напречната греда. След този пропуск нямаше други по-запомнящи се моменти и след даденото продължение от 2 минути, дойде и почивката.

В началните минути на втората част отново Арсенал стоеше по-добре, а непростими пропуски направиха Джак Уилшир и Самир Насри. Първият стреля от границата на вратарското поле, а французинът отправи изстрел към вратата, който бе отразен от Фостър.

Вратарят на Бирмингам обаче нямаше шанс за намеса в 58-ата минута, когато Самир Насри стреля от около 10 метра, а топката влетя неспасяемо в мрежата на Фостър.

Всичко в мача приключи в 65-ата минута, когато Роджър Джонсън си отбеляза нелеп автогол. Играчите на Арсенал организираха хубава атака, която завърши с удар на Фабрегас от близко разстояние. Стражът на Бирмингам се намеси отлично, но топката достигна до крака на Джонсън, който несъзнателно я прати в собствената си врата.

До края на двубоя Арсенал продължи да показва красива игра и отправи още няколко опасни удара към Бен Фостър, но стражът на Бирмингам бе блестящ в изявите си и не допусна четвърти гол във вратата си. Така отборът, воден от Арсен Венгер, се поздрави с трите точки и се доближи до челото на таблицата.

Арсенал остава трети в класирането с 39 точки, на две от лидера Манчестър Юнайтед, но и с мач повече. Бирмингам пък е в зоната на изпадащите, на 19-ата позиция с 19.

Бирмингам 0:3 Арсенал
13 0:1 Ван Перси
58 0:2 Насри
65 0:3 Джонсън (автогол)

Жълти картони: Джонсън, Риджуел, Дан (Бирмингам); Джуру (Арсенал)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Бирмингам: Фостър, Дан, Джонсън, Риджуел, Кар, Бойер (Жигич 69), Гарднър, Фъргюсън, Босежур (Хлеб 59), Ларсон, Джером (Филипс 80)

Арсенал: Фабиански, Косчелни, Джуру, Клиши, Саня, Уилшир(Денилсон 79), Сонг, Насри, Уолкът (Аршавин 79), Ван Перси, Фабрегас

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1