3. Арсенал този път без грешка срещу Лийдс (видео)

Арсенал този път без грешка срещу Лийдс (видео)

„Артилеристите“ удариха с 3:1 на "Еланд Роуд"

Арсенал се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. „Артилеристите“ победиха с 3:1 като гост Лийдс при преиграването на този двубой пред 40 000 зрители на „Еланд Роуд“ и този път не допуснаха подценяване към съперника.

Двубоят бе интересен и предложи интересни моменти и изключително красиви голове за зрителите.

Срещата започна перфектно за гостите. Насри изведе своя отбор, след като излезе сам срещу Шмайхел още в 5-ата минута.

Малко по-късно пък след центриране отдясно Шамак отправи страхотен удар с глава, но вратарят на Лийдс спаси с фамозно избиване.

В 35-ата минута обаче Бакари Саня направи 2:0. Той нахлу в наказателното поле след грешка в защитата на Лийдс и с топовен удар под сглобката покачи.

Лийдс не се отказа и със страхотен гол резултатът бе намален на 1:2. В 37-ата минута Брадли Джонсън намери топката от над 30 метра и с жесток удар под сглобката на вратата взриви „Елън Роуд“.

През второто полувреме Арсен Венгер изкара Шамак и Аршавин, а на тяхно място влязоха Фабгреас и Ван Перси.

В 76-ата минута Бендтнер центрира перфектно отдясно на главата на Ван Перси, който не остави никакви шансове на Шмайхел и оформи крайния резултат.

До края на мача повече възможности нямаше и „артилеристите“ стигнаха без проблеми до победата.

В четвъртия кръг на турнира Арсенал ще има далеч по-лесно предизвикателство на пръв поглед - домакинство на Хъдърсфийлд.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1