3. Атлетико срази Барселона в супер мач на „Висенте Калдерон”

Атлетико срази Барселона в супер мач на „Висенте Калдерон”

В супер мач на „Висенте Калдерон” домакините от Атлетико (Мадрид) победиха Барселона с 4:3 в дербито на 25-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците на два пъти повеждаха в резултата, но „дюшекчиите” показаха непримирим си дух и обърнаха мача. Така преднината на Барселона на върха в класирането се стопи до само 4 точки, докато мадридчани се изкачиха на петото място в класирането. Срещата спря дъха на феновете, които наблюдаваха мача, а Атлетико си върна за срамната загуба от каталунците с 6:1 по-рано през сезона.

Още в 3-ата минута след грешка в отбраната на домакините топката попадна в Ето’о, той я овладя и стреля от движение, но Лео Франко изби. Две минути след това Макси Родригес стреля от дъгата, а топката се удари в десния страничен стълб на вратата пазена от Валдес. Притичалият Хейтинга я вкара в мрежата, но незнайно защо страничният рефер вдигна флага за засадата и голът бе отменен. Шимао центрира от фаул, Агуеро стреля с глава, но топката мина покрай вратата. В 19-ата минута Ето’о и Анри направиха хубаво двойно подаване на 20-на метра от вратата на Атлетико, а последния с феноменален шут прати топката неспасяемо в левия ъгъл на Франко за 0:1. Това бе и 13-ия гол на Анри в първенството през този сезон. В средата на полувремето Шимао фаулира грубо откъсващия се Алвес, но след оказаната му медицинска помощ десния халф-бек на каталунците се върна в игра.

В 27-ата минута играч на Барселона се опита с прострелен пас да изведе Ето’о, Хейтинга пресече паса и насочи топката накара своя вратар да изчисти топката с глава. Половин час след началото на мача аржентинецът Лео Меси получи топката пред наказателното поле, мина като на парад през трима защитници и леко чукна топката в долния ляв ъгъл, а стражът на домакините само изгледа как тя влиза във вратата. Две минути след гола Атлетико се върна в мача, чрез 16-ия гол на Форлан през сезона. Той стреля от 30 метра с левия крак в горния ляв ъгъл, а Валдес дори не помръдна.

В 36-ата минута Шимао стреля също от далечно разстояние, разколебания Валдес първоначално изпусна топката, но след това се поправи и я улови. Три минути по-късно Яя Туре изведе Гудьонсен зад отбраната на „дюшекчиите”, но исландецът стреля от движение в аут. В 40-ата минута Меси получи топката в наказателното поле, но се подхлъзна и топката му избяга. Две минути след това аржентинската звезда отново премина няколко бранителя на Атлетико, но този път ударът му не можа да намери целта, а премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 50-ата минута Дани Алвес стреля от фаул на 30-на метра, но изстрелът му мина високо над вратата на Атлетико. Пет минути по-късно Алвес подаде на Гудьонсен, той с едно докосване извезе Ето’о на стрелкова позиция, но камерунецът от воле стреля покрай вратата. В ответната атака Франко изпълни аута, Агуеро открадна топката, излъга Пуйол и с изстрел в обрания ъгъл матира Валдес за втори път. Минута по-късно след центриране на Шимао, Агуеро продължи топката с глава към Хейтинга, но ударът на последния мина на сантиметри покрай дясната греда. В 61-ата минута Форлан получи топката отляво и стреля от движение, но Валдес със сетни усилия успя да избие топката в корнер.

В 65-ата минута Агуеро можеше да направи обрата пълен. Той влезе в наказателното поле, Пуйол го натисна и Валдес улови топката, а потърпевшият претендираше за дузпа. В 73-ата минута Раул Гарсия центрира отдясно в малкия пеналт, където Форлан стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата. В следващата атака Туре изведе Гудньонсен зад отбраната на „дюшекчиите”, той не постъпи егоистично и подаде на Анри, който от малък ъгъл вкара втория си гол в мача. Две минути след това Гудьонсен изведе Ето’о сам срещу Франко, но ударът на нападателят бе парира на вратаря на Атлетико. Меси овладя топката си стреля, но ударът му не можа да намери опразнената врата. В следващата атака Шимао проби по дясното крило и центрира към Агуеро, който стреля с глава, но Валдес закова топката пред голлинията.

В 72-ата минута Анри натисна Синама Понгол и играчите на Атлетико веднага поискаха да бъде отсъдена дузпа. След като съдията Васкес се посъветва с помощника си, той отсъди 11-метровия наказателен удар. Форлан застана зад топката и с хладнокръвно изпълнение в долния десен ъгъл отново възстанови равенството. Четири минути преди края на мача Агуеро засече центриране от корнер, но топката мина над вратата. В 89-ата минута Агуеро и Маниш направиха хубаво двойно подаване, аржентинецът овладя топката и премина през Пуйол и с левия крак прониза Валдес. В последната минута на мача каталунците можеха да изравнят резултата, но Лео Франко с невероятен рефлекс спаси отбора си.

4:3 Агуеро (89)

Атлетико: Франко, Лопес, Хейтинга, Уйфалуши, Ибанес, Гарсия (78’ Маниш), Макси (67’ Синама), Асунсао, Шимао, Форлан (90’ Банега), Агуеро;

Барселона: Валдес, Маркес, Пуйол, Силвиньо (79’ Касерас), Алвес, Туре, Шави, Меси, Гудьонсен, Ето’о, Анри;

Жълти картони: Хейтинга, Асунсао, Гарсия (Атлетико); Алвес, Меси (Барселона);

Главен рефер: Гонсалес Васкес;

Стадион: Висенте Калдерон;

ФОТО ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК.

ВИДЕО ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1