3. Барса отмъсти на Нумансия в поредната галавечер на Меси

Барса отмъсти на Нумансия в поредната галавечер на Меси

Отборът на Барселона постигна поредната си победа в Примера. Играчите на Пеп Гуардиола победиха гостуващия Нумасия с 4:1, като по този начин отмъстиха за загубата в първия кръг на първенството. Срещата започна с минута мълчание, заради инцидента, който се случи днес в каталунската столица.

Отборът на Барселона постигна поредната си победа в Примера. Играчите на Пеп Гуардиола победиха гостуващия Нумасия с 4:1, като по този начин отмъстиха за загубата в първия кръг на първенството. Срещата започна с минута мълчание, заради инцидента, който се случи днес в каталунската столица, при който загунаха четири деца.

Барса започна да показва класата си на своя противник още от самото начало, като видимо играчите на Пеп Гуардиола желаеха да докажат, че загубата през есента е била случайност. Пропуски направиха Ето'о, Меси и Анри, които ако бяха реализирали положенията си, Барселона можеше да води убедително. До края на полувремето каталунците изпуснаха много положения и резонно първата част завърши при резултат 0:0.

Второто полувреме започна още по-силно за Барса. Резултатът бе открит в 49-ата минута. Иниеста центрира, Дани Алвеш овладя и подаде на Меси, който откри с техничен удар. Само 3 минути по-късно Самуел Ето'о покачи резултата на 2:0. Той бе изведен от Иниеста и простреля Пабло, за да зарадва феновете на "Кам Ноу". С това попадение камерунецът се доближи на само едно от головете на Христо Стоичков, който има 117 за "каталунците". Барселона продължи да играе силно, но за изненада на всички гол падна във вратата на Валдес. Баркеро в 60-ата минута с чудесен удар от пряк свободен удар направи намали резултата на 1:2.

Каталунците видимо се смутиха и това можеше да им изиграе лоша шега. Тиери Анри върна усмивките по лицата на феновете с гол в 70-ата минута. Меси проби, подаде на Анри, който от трудна позиция направи 3:1.

Само пет минути по-късно дойде мигът на Меси. Той навърза защитата на Нумансия, стреля топката бе избита в краката му и той на празна врата направи резултата 4:1. До края Меси можеше да запише хеттрик, но ударът му срещна гредата.

След тази среща отборът на Барселона има 53 точки и е на първо място, докато Нумансия заема 17-ата позиция

Барселона - Нумансия 4:1
(1:0) Меси 49'
(2:0) Ето'о 52'
(2:1) Баркеро 60'
(3:1) Анри 70'
(4:1) Меси 75'

Барселона: Валдес, Пике, Пуйол, Абидал, Алвеш, Шави, Туре, Иниеста, Меси, Ето'о, Анри

Нумансия: Пабло, Хуанра, Ортега, Борис, Паласиос, Белвес, Димас, Нагоре, Дел Пино, Баркеро, Гойрия