3. Барселона оцеля и се класира на финала за Купата на Краля

Барселона оцеля и се класира на финала за Купата на Краля

Отборът на Барселона завърши наравно с тима на Майорка като гост 1:1, но с общ резултат 3:1 от двете срещи се класира на финал за Купата на Краля. Срещата отново бе трудна за момчетата на Пеп Гуардиола, които изоставаха, но в крайна сметка благодарение на Лионел Меси успяха да се класират за финала, където ще се изправят срещу Атлетик Билбао.

Отборът на Барселона завърши наравно с тима на Майорка като гост 1:1, но с общ резултат 3:1 от двете срещи се класира на финал за Купата на Краля. Срещата отново бе трудна за момчетата на Пеп Гуардиола, които изоставаха, но в крайна сметка благодарение на Лионел Меси успяха да се класират за финала, където ще се изправят срещу Атлетик Билбао.

Срещата между двата отбора започна с подчертан домакински натиск, който целеше да изненада, намиращия се в положение "партер" тим на Барселона. Каталунците записаха две поредни загуби в първенството и определено бяха с понижено самочувствие преди днешния мач. Играчите от Майорка играха с огромно желание, което още веднъж доказа, че те са готови на всичко, за да отстранят гранда от  Каталуния. Резултатът бе открит в 44-ата минута, когато след разбъркване пред наказателното поле Кастро, с плътън шут стреля и изненада Пинто. Полувремето завърши с гол преднина за домакините, които повярваха, че ще съумеят да направят сензацията на деня.

През втората част играчите на Гуардиола видимо се стреснаха от резултата, което доведе до опасности пред вратата на Майорка. В игра се появи Лионел Меси, който раздвижи много играта на Барса. Каталунците започнаха да действат по-разнообразно, което носеше опасност за домакините. В 51-ата минута Мартин Касерес извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди 11 метров наказателен удар, а младият защитник получи директен червен картон. Зад топката застана Марти, който обаче не бе точен и пропусна да отбележи попадение. В 65-ата минута численото равенство бе възстановено, след като Хосеми получи втори жълт, респективно червен картон. Двата обора продължиха двубоя в изравнени състави - по 10 човека. Барса използваше своите възможности и в 81-ата минута Лео Меси бе изведен от Жерард Пике и хладнокръвно реализира за 1:1. При този резултат завърши и срещата, а каталунците се класираха за финала на турнира.

Майорка - Барселона 1:1
1:0 Кастро 44'
1:1 Меси 81'

Майорка: Лукс, Ремис, Наваро, Каралес, Хосеми, Кастро, Марио, Март, Аранго, Кейта, Уебо;

Барселона: Пинто, Алвес, Пуке, Касерес, Пуйол, Туре, Кейта, Бускетс, Хлеб, Иниеста, Боян;

Съдия: Антонио Робиньос Перес;

Стадион: "Орно Естади" 23 142 зрители;

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1