3. Барселона писа поредната си висока оценка в Испания - 5:0 срещу Депортиво Ла Коруня

Отборът на Барселона спечели двубоя срещу Депортиво Ла Коруня с внушителното 5:0. Играчите на "блаугранас" разнищиха своите противници, като още през първото полувреме резултата бе 3:0 в полза на каталунците. По този начин Барселона събра актив от 50 точки, което е рекорд в Примера. Барса подобри рекорда на Реал Мадирд, като стана отбора с най-много точки през първата половина на сезона. Интересен факт бе присъствието на Христо Стоичков на трибуните на "Ноу Камп", който бе във видимо добро настроение.

Отборът на Барселона спечели двубоя срещу Депортиво Ла Коруня с  внушителното 5:0. Играчите на "блаугранас" разнищиха своите противници, като още през първото полувреме резултатът бе 3:0 в полза на каталунците. По този начин Барселона събра актив от 50 точки, което е рекорд в Примера. Барса подобри рекорда на Реал Мадирд, като стана отбора с най-много точки през първата половина на сезона. Интересен факт бе присъствието на Христо Стоичков на трибуните на "Ноу Камп", който бе във видимо добро настроение.

Първото полувреме започна вихрено за Барса, като много активни бяха Лионел Меси и Тиери Анри. Каталунците можеха да открият резултата още в 33-ата секунда когато Меси проби отляво и подаде на Анри, който стреля, но Арансибия изби. Барселона диктуваше събитията на терена и за всички бе ясно, че голът е въпрос на време. В 21-ата минута Лионел Меси доказа, че в момента е най-добрият футболист в света, след като навърза четирима защитници, стреля покрай Арансубия и откри резултата за 1:0. След попадението "синьо-червените" продължиха да нападат, а много активен бе Дани Алвеш. Именно след негово центриране топката попадна на главата на Тиери Анри, който в 27-ата минута направи резултата 2:0. В 41-ата минута Самуел Ето'о овенча добрата си игра с гол, за да направи резултата класически.

Втората част започна спокойно, като видимо каталунците спряха да играят и само разиграваха топката. Това даде възможност на Супер Депор да върне едно попадение, но силно се изяви Валдес. Хосеп Гуардиола пусна в игра Андрес Иниеста, като по този начин играта на Барселона стана по-остра и резултатът не закъсня. В 84-ата минута Иниеста подаде скрит пас към Шави, който върна към Анри, за да може французина да вкара второто си попадение и общо 11-то за сезона. Резултата стана 4:0, а публиката на Барселона започна да скандира, че желае пето попадение. То дойде само след 2 минути. Карлес Пуйол бе съборен в наказателното поле от Арансубия, като рефера посочи бялата точка и изгони стража на Депортиво. Самуел Ето'о бе точен, за да направи резултата 5:0.

След този мач каталунците остават убедителен лидер с актив от 50 точки. По този начин каталунците станаха най-силния отбор в историята на Примера, като подобриха рекорд на Реал Мадрид.