3. Болтън изплува от "зоната на здрача" след 2:1 над КПР (ВИДЕО)

Болтън изплува от "зоната на здрача" след 2:1 над КПР (ВИДЕО)

Мартин Петров със 71 минути

Отборът на Болтън постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Куинс Парк Рейнджърс. Срещата се игра на стадион "Рийбок" и бе от програмата на 28-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Мартин Петров започна като титуляр за домакините, но бе заменен в 71-ата минута от Крис Ийгълс.

Двубоят започна с натиск на "уондърърс" и пропуски в началото на Уитър, Н'Гог и Стейнсон.

В 17-ата минута пък, Боби Замора можеше да изведе столичани напред, но ударът му срещна гредата. Последваха минути на надмощие за гостите, чиито нападатели обаче изтърваха още 1-2 положения.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Пратли засече с глава отблизо центриране на Рийм и хвърли в екстаз феновете на стадион "Рийбок".

След гола лондончани натиснаха здраво, но така и не успяха да вкарат гол до края на първата част.

За сметка на това те съумяха да направят това още в 3-та минута на второто полувреме, когато Сисе получи в наказателното поле и с десния крак направи безпомощен Богдан за 1:1.

След това попадение двата отбора си размениха по няколко опасни акции, но тимът на гостите определено трябва да съжалява за далеч по-чистите пропуснати положения.

Стигна се и до 86-ата минута, когато домакините изтръгнаха успеха, след като Мияичи намери Класнич в пеналта на лондончани, а хърватинът с левия крак оформи крайното 2:1.

След успеха Болтън се изкачи на 16-о място във временното класиране с актив от 23 точки, докато КПР е 17-и с 22 пункта, колкото имат Блекбърн и Уувлс, но те са с мач по-малко.
Треньорът на Виктория: Дузпата беше единственият удар на съперника към вратата

Не мога да виня играчите за усилията им, каза треньорът на Виктория Пилзен Мирослав Коубек

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)