3. Челси отново победи след 4 мача

Челси отново победи след 4 мача

Тимът на Карло Анчелоти надделя над Портсмут с 2:1 в междинния 17-и кръг на Висшата лига.

Челси се завърна към победния си ход. След четири мача без успех, тимът на Карло Анчелоти победи Портсмут с 2:1 в междинния 17-и кръг на Висшата лига.

Двубоят се игра пред над 40 000 зрители на „Стамфорд Бридж”, а „сините” стигнаха до трите точки едва в 79-ата минута след гол от дузпа на Франк Лампард.

В Лондон се завърна и новият мениджър на Помпи Аврам Грант, който изведе Челси до финала в Шампионската лига през 2008 година.

„Сините” имат 40 точки в своя актив и оглавяват Премиершип с 3 повече от шампиона Манчестър Юнайтед. Портсмут са последни с 11, на 5 от спасителното 17-о място.

В началото на срещата всичко по-интересно бе пред вратата на гостите от Портсмут, но Бегович бе на висота. От своя страна южняците на Аврам Грант застрашаваха Чех след центрирания пред неговата врата от страна на О’Хара.

В 23-ата минута лондончани откриха резултата. Централният бранител Алекс направи страхотен пробив, намери в наказателното поле Анелка и френският стрелец се разписа в мрежата на Помпи.

Последваха добри центрирания на Деко и Иванович, но до нов гол не се стигна.

За изненада на всички в Лондон, 5 минути след началото на втората част резултатът бе изравнен. О’Хара стреля от пряк свободен удар, топката срещна стената, но попадна на волето на Пикион, който простреля Чех за 1:1.

Последва мигновена реакция на Карло Анчелоти, който пусна в игра Джо Коул на мястото на Деко. Атаките на „сините” обаче не дадоха нужния резултат, а два шута на Боатенг минаха много близо до вратата на Чех.

След няколко пропуска на Анелка и резервата Малуда, Иванович бе съборен от Уилсън в наказателното поле и в 78-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Франк Лампард, който за разлика от мача с Манчестър Сити, не сгреши – 2:1 за Челси.

Лампард имаше отлична възможност за нов гол 4 минути по-късно, но не бе точен. До края на мача резултатът остана непроменен.
Челси спечели важни три точки в борбата за титлата, а Портсмут показа, че има необходимата класа да остане в Премиершип и през следващия сезон.

ЧЕЛСИ – ПОРТСМУТ 2:1
(1:0) Анелка 23’
(1:1) Пикион 51’
(2:1) Лампард 79’ (дузпа)

ЧЕЛСИ: Чех; Иванович, Алекс, Тери, А. Коул; Оби Микел (64’ Малуда), Балак, Лампард, Деко (58’ Дж. Коул); Анелка, Калу (72’ Борини)

ПОРТСМУТ: Бергович; Финан, Бен-Хаим, Уилсън, Хрейдарсон; Мокоена (84’ Утака), Мълинс, О’Хара, Диоп (60’ Хюз), Боатенг; Пикион (71’ Диндан)