3. Челси с поредна загуба в контролите (видео)

Челси с поредна загуба в контролите (видео)

Хамбургер обърна английския шампион за 2:1 пред 45 хиляди, детински грешки белязаха мача

Английският шампион Челси продължава кошмарната серия от загуби в контролите си на немска земя. Този път лондончани загубиха с 1:2 от Хамбургер, въпреки че успяха да поведат в резултата. Водени от ветераните Зе Роберто и Ван Нистелрой, футболистите на Хамбургер сътвориха пълен обрат и зарадваха 45 хиляди, които бяха дошли на „Импах Арена”.

След равностойно начало Челси успя да поведе в резултата в 24ата минута, след като Есиен се възползва от кошмарна грешка в защитата на домакините, подаде към непокрития Лампард, а той без проблем вкара на празна врата за 1:0 в полза на Челси, като при този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме започна по-добре за лондончани, в чиито редици се появи Дидие Дрогба. Той и Анелка обаче не успяха да преодолеят стража на домакините и впоследствие бяха наказани за това.

В 72-ата минута Младен Петрич изравни, след като пресече слаб пас на Жирков към вратаря и от няколко метра вкара за 1:1, а Челси върна „услугата” на Хамбургер за първия гол. Три минути преди края пък резервата Мин Соу направи за смях Карвальо и с прецизен удар прокара топката между краката на вратаря, фиксирайки крайното 3:1.

Хамбургер – Челси 2:1
0:1 Лампард 24’
1:1 Петрич 72’
2:1 Мин Соу 87’

За Челси: Търнбул, Иванович (Карвальо 54’), Пауло Ферейра (Брума 68’), Тери, Коул (Жирков 62’), Есиен, Лампард (Бенаюн 62’), Оби Микел, Малуда, Калу (Дрогба 46’), Анелка (Какута 68’).

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1