3. Димитър Бербатов направи пореден силен мач при победата на Монако над Нант (ВИДЕО)

Българинът се отчете с асистенция, а негов гол бе отменен във въхрен мач с 4 попадения

Монако победи Нант с 4:1 в последния мач от 32-ия кръг на Лига 1 и по този начин дръпна на шест точки от третия Лил. Българският нападател на монегаските Димитър Бербатов започна срещата като титуляр и направи поредния си силен мач. Той се отчете с асистенция при първия гол, а малко след това негово попадение бе отменено заради засада.

Голмайстори за тима на Клаудио Раниери станаха Джеймс Родригес, който се разписа на два пъти, и Андреа Раги. Почетното попадение за “канарчетата” бе дело на Алехандро Бедоя, който вкара изключително красиво попадение с глава.

До победата домакините не стигнаха никак лесно. Вратарят Субашич имаше много работа, особено през второто полувреме, когато футболистите на Нант направиха няколко много сериозни пропуски.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Бербатов намери много добре Родригес. Той с пълтен удар не остави никакви шансове на Дюпе. Само минути след гола, Митко прати топката за втори път във мрежата на Нант, но попадението бе справедливо отменено, тъй като българинът бе в полежение на засада в момента на паса, който го изведе сам на празна врата. При този резултат завърши и първата част.

През второто полувреме двубоят продължи да бъде динамичен и интересните положения да се случват. Гостите имаха няколко отрични възможности да изравният, но намесите на Субашич не позволиха тома да се  случи. Нант бе наказан за втори път в 72-ата минута след гол на Раги, който засече с глава. Топката тупна коварно пред Дюпе и въпреки неговия опит да я избие кълбото влезе в мрежата.

Четири минути по-късно Фабниьо бе съборен в наказателното поле и заслужено бе отсъдена дузпа. Родригес застана зад топката и вкара втория си гол в срещата.

Гостите все пак стигнаха до почетно попадение след много красив гол на Бедоя. Той засече с глава и от много неудобно позиция прати топката точно под горната греда на Субашич.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)