3. Два гола на Насри повалиха Фулъм на „Емирейтс” – 2:1 (видео)

Два гола на Насри повалиха Фулъм на „Емирейтс” – 2:1 (видео)

Отборът на Арсенал записа нова победа в Премиършип, след като се наложи с 2:1 над тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 16-ия кръг на Висшата лига

Отборът на Арсенал записа нова победа в Премиършип, след като се наложи с 2:1 над тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 16-ия кръг на Висшата лига. Насри изведе „топчиите” напред в 14-ата минута, Камара изравни в 30-ата, а крайното 2:1 оформи отново Насри в 75-ата.

Двубоят започна с натиск на Арсенал и в 6-та минута Аршавин стреля от воле в наказателното поле, но Шварцър показа завиден рефлекс и спаси. Последва неточен изстрел на Насри, а в 11-ата минута Гера също опита късмета си от дистанция, ала и неговият шут не намери целта.

Така се стигна до 14-ата минута, когато Аршавин намери Насри в наказателното поле, французинът елиминира защитата на Фулъм с два финта, след което прониза Шварцър за 1:0.

След гола „котиджърс” поизравниха играта и в 16-ата минута Демпси стреля опасно, ала шутът му бе блокиран от играч на „топчиите”. В 24-ата Аршавин отправи удар с десния крак, но стражът на гостите спаси. Последва неточен шут на Сонг, преди да се стигне до 30-ата минута, когато Фулъм съумя да изравни статуквото. Тогава Скилачи и Косчиелни се сблъскаха, Демпси пое и намери Камара, който отблизо не сбърка за 1:1.

След попадението темпото на игра поспадна, а Косчиелни трябваше да бъде сменен, след като получи контузия при сблъсъка със Скилачи. Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така Арсенал и Фулъм се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част стартира с малко по-добра игра на гостите и в 50-ата минута Гера стреля опасно към Фабиански, но шутът му бе блокиран от бранител на Арсенал. Последва неточен удар на Аршавин, а в 67-ата минута Сонг можеше да се разпише, ала и неговият изстрел прелетя покрай целта.

Така дойде 76-ата минута, когато Насри получи в наказателното поле от Ван Перси, премина през Хюз и Пентсил, овладя почти на аутлинията, откъдето от много малък ъгъл съумя да преодолее Шварцър за 2:1.

Веднага след гола Чамак можеше да покачи на 3:1, ала изстрелът му премина близо до дясната сглобка на вратата на Фулъм. В 84-ата минута пък Гера шутира силно, ала кълбото прелетя високо над вратата на „артилеристите”.

До края на мача нови голове нямаше и така „топчиите” стигнаха до ценен успех с 2:1 в лондонското дерби с Фулъм.

След тази победа Арсенал се изкачи на върха във временното класиране с актив от 32 точки, на 1 пред 2-ия Юнайтед, чийто мач с Блекпул бе отложен заради заледен терен. Гостите от Фулъм пък са 17-и с 15 пункта.

Арсенал – Фулъм 2:1

1:0 Насри 14’
1:1 Камара 30’
2:1 Насри 75’

Състави:

Арсенал: Фабиански, Саня, Косчиелни (Джуру 33’), Скилачи, Клиши, Сонг, Уилшир (Уолкът 73’), Насри, Росицки (Ван Перси 63’), Аршавин, Чамак

Фулъм: Шварцър, Пентсил, Хангеланд, Хюз, Бригс (Беърд 28’), Дейвис, Мърфи, Етуху, Демпси, Гера (Е. Джонсън 88’), Камара (А. Джонсън 73’)

Жълти картони: Няма

Стадион: „Емирейтс”

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1