3. Фъргюсън пак надхитри Венгер - Юнайтед свали Арсенал от върха (видео)

Фъргюсън пак надхитри Венгер - Юнайтед свали Арсенал от върха (видео)

Парк Джи-Сунг вкара и показа, че заслужава да играе в големите мачове, Бербатов остана резерва, а Рууни изпорти дузпа

Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 мега дербито с Арсенал от 17-ия кръг на английската Висша лига и си върна първата позиция във временното класиране, макар да има с мач по-малко.

Наставникът на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън предпочете да заложи на изпитано печелившата срещу Арсенал формация само с един нападател и така на върха на атаката на домакините застана Уейн Рууни, а българският топреализатор на тима Димитър Бербатов бе оставен на пейката.

Това даде резултат, тъй като Арсенал така и не успя да наложи своя стил с множество къси подавания в средата на терена, тъй като там действаха трима футболисти на домакините - Карик, Флетчър и Андерсон, подпомагани дейно от борбения Парк-Джи Сунг.

Въпреки, че двата тима се познават отлично, срещата започна с „опипване на почвата” отстрана на съставите, които се стремяха повече да не сгрешат, отколкото да мислят за нещо градивно в предни позиции. Изненадващ донякъде бе фактът, че гостите от Лондон бяха отборът, който действаше по-настойчиво и агресивно.

Главният съдия на двубоя Хауърд Уеб обаче не прибърза с ваденето на картони и се задоволи с устни забележки към нарушенията отстрана на „артилеристите”. Действията на домакините пък се свеждаха до далечни удари, които целяха да поставят под напрежение дебютантът Войчек Шчесни, който бе застанал под рамката на вратата на Арсенал.

Полякът обаче се справяше с точните, но недотам силни удари и действаше стабилно в първите минути на срещата. Все пак притежанието на топката в първите 25 минути бе 60% - 40% в полза на домакините.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън се възползваха от това си предимство и успяха да открият резултата в един от най-невралгичните моменти на мача, а именно – краят на първото полувреме.

В 41-вата минута Нани се възползва от една от „дежурните” грешки на Гаел Клиши, който закъсня да го атакува на фланга, и центрирането му след лек рикошет в крака на французина стигна до наказателното поле. Там топката очакваше Парк Джи-Сунг, който вкара един от малкото си голове с глава и показа защо е нужен на „червените дяволи” в големите мачове.

Второто полувреме започна коренно различно от първото. Двата тима вдигнаха рязко оборотите, в резултат на което Луиш Нани и Маруан Шамак пропуснаха повече от изгодни положения за гол. Впоследствие мачът се изостри и твърдите единоборства зачестиха, а наставникът на гостите Арсен Венгер отговори с двойна смяна на изоставането в резултата включвайки в игра капитана Франсеск Фабрегас и нападателя Робин ван Перси.

В 72-рата минута обаче Манчестър Юнайтед получи шанс да нанесе своя втори удар в срещата, след като падналият на земята Гаел Клиши си помогна с ръка в борбата с Луиш Нани вътре в наказателното поле и след консултация със своя помощник реферът Хауърд Уеб посочи бялата точка.

Зад топката застана Уейн Рууни, който обаче заложи на силата вместо на прецизността и изпрати кълбото високо в трибуните на „Олд Трафорд”. Пет минути преди изтичането на редовните 90 английският национал получи нова възможност да запише името си сред голмайсторите и на практика да реши мача в полза на Юнайтед, но техничният му опит за прехвърляне бе спасен с вещина от младия страж на Арсенал.

Така Юнайтед записа петия си успех над Арсенал от последните шест сблъсъка, в които няма нито едно поражение от своите големи лондонски опоненти. След петата си поредна домакинска победа в Премиършип „червените дяволи” вече има 34 точки в своя актив и са еднолични лидери в класирането, на две пред преследвачите Арсенал и градския съперник Сити.

Арсенал пък прекъсна серията си от четири последователни успеха и остана на втора позиция в подреждането, след като за пореден път не убеди, че има най-вече характера да стане шампион на Англия.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Рафаел, Видич, Фърдинанд, Евра, Андерсон (’85 Гигс), Флетчър, Парк, Карик, Нани, Рууни;

Арсенал: Шчесни, Саня, Скилачи, Кошчиелни, Клиши, Сонг, Уилшър (’85 Ван Перси), Росицки (’64 Фабрегас), Насри, Шамак, Аршавин (’77 Уолкът);

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1