3. Феноменален Меси обърна Сантандер

Феноменален Меси обърна Сантандер

Победното попадение на Меси бе гол номер 5000 в историята на Барса в мачове от испанския шампионат

Отборът на Барселона постигна поредната си победа в испанската BBVA лига, след като успя да направи пълен обрат за 2:1 при гостуването си на Расинг Сантандер. За кой ли път в герой за Барса се превърна аржентинската суперзвезда Лионел Меси, който се появи като резерва и успя да обърне събитията на терена в полза на каталунците.

Първото полувреме премина с лек натиск на Барселона, но пропуски в самото начало направиха Тиери Анри и Дани Алвеш. Играта през първата част бе доста накъсана и двата отбора получиха правото на няколко пъти да изпълнят пряк свободен удар. При един от тях централният бранител на Барселона Рафаел Маркес бе близо до гола, но изстрелът му премина на сантиметри от целта. Расинг пък създаде първото си по-сериозно положение едва в 40-ата минута, когато Йонатан стреля опасно, но вратарят на Барса Виктор Валдес спаси. Така полувремето завърши без отбелязан гол.

Втората част бе далеч по-интересна и започна с натиск на домакините, които бяха близо до гола в 52-та минута, но удар на Йонатан бе блокиран. Само 5 минути по-късно Расинг получи правото да изпълни дузпа, след като Рафа Маркес влезе грубо в краката на Йонатан и дори получи жълт картон. Зад топката застана Никола Жигич, който не сгреши и отбеляза 3-ия си гол в последните си 3 мача – 1:0. Оттук нататък на терена имаше само един отбор – този на Барселона. Лионел Меси се появи в игра веднага след гола на домакините и резултатът не закъсня. В 65-ата минута Шави стреля опасно, топката срещна гредата и попадна в краката на Меси, за когото не бе проблем да отбележи – 1:1. Барса продължи да атакува и в 81-та минута стигна до нов гол, а негов автор отново бе Лионел Меси. Аржентинецът пое топката на гърди и с хубав удар с неудобния си десен крак прати коженото кълбо в горния ляв ъгъл – 1:2, отбелязвайки гол номер 5000 в историята на Барселона в срещите от испанския шампионат.

Сантандер опита да изправни, но удари на Колса и Жигич преминаха встрани от целта и Барса успя да задържи победата си. В самия край на срещата каталунците останаха с 9 души на терена, след като и двамата централни бранители Рафаел Маркес и Жерар Пике получиха втори жълт картон и бяха отстранени. Това обаче не помогна на Расинг и така резултатът остана непроменен.

Така с този успех Барселона продължава да е убедителен лидер. Момчетата на Пеп Гуардиола вече имат 56 точки, 12 пред втория Реал (Мадрид). Расинг пък остана 10-и с актив от 28 точки.

1:0 Жигич (д) 56’