3. Хеттрик на Ван Перси запази разликата на Арсенал до Юнайтед (видео)

Хеттрик на Ван Перси запази разликата на Арсенал до Юнайтед (видео)

„Топчиите” биха с 3:0 гостуващия Уигън, холандецът пропусна и дузпа

Отборът на Арсенал продължава с пълна сила борбата си за титлата във Висшата лига, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Уигън. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 24-ия кръг на Премиършип. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Колдуел получи директен червен картон в 70-ата минута.

Двубоят започна с мигновен натиск на „топчиите” и опасен удар на Насри, който обаче бе спасен от Ал-Хабси. Националът на Оман трябваше да показва невероятен рефлекс няколко минути по-късно, когато Ван Перси шутира отблизо. Последваха нови възможности за домакините и пропуски на Насри, Уолкът и Ван Перси.

Така се стигна до 21-ата минута, когато столичани все пак съумяха да открият резултата. Тогава Сонг изведе Ван Перси в наказателното поле, а холандецът с остър удар с левия крак изведе „артилеристите” напред – 1:0.

Натискът на домакините продължи и след това попадение, но до края на първото полувреме само невероятните намеси на Ал-Хабси предотвратиха това Уигън да губи с повече от един гол.

Втората част отново стартира с мощни атаки на Арсенал и в 58-ата минута Фабрегас прехвърли отбраната на Уигън, намирайки в наказателното поле Ван Перси, който не сбърка, вкарвайки втория си гол в мача.

Това попадение изнерви още повече гостите и в 70-ата минута Колдуел получи директен червен картон, след като спъна Фабрегас в наказателното си поле като последен в отбрана. Арсенал пък получи правото да изпълни дузпа, която бе пропусната от Ван Перси, който прати кълбото високо над вратата на „латикс”.

Холандският национал все пак успя да оформи своя хеттрик в 85-ата минута, когато Фабрегас намери Уолкът на десния фланг, англичанинът изчака включване на Ван Перси, след което го намери спокойно, а стрелецът на „топчиите” не се поколеба за крайното 3:0.

След тази победа Арсенал се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 46 точки, на 2 зад лидера Манчестър Юнайтед, но „червените дяволи” са с мач по-малко. Гостите от Уигън пък са точно под чертата на изпадащите отбори, на 18-а позиция, с 22 пункта, колкото има и Астън Вила, но бирмингамци играят по-късно с Манчестър Сити.

Арсенал – Уигън 3:0

1:0 Ван Перси 21’
2:0 Ван Перси 58’
3:0 Ван Перси 85’

Състави:

Арсенал: Шчезни, Саня, Джуру, Косчелни, Клиши, Сонг, Уилшър, Уолкът, Фабрегас (Денилсон 86’), Насри (Аршавин 75’), Ван Перси (Шамак 86’)

Уигън: Ал Хабси, Гухури, Колдуел, Фигероа, Стам (Макартър 46’), Диаме (Ди Санто 46’), Уотсън, Томас, Н’Зогбиа (Бойс 78’), Родалега

Жълти картони: Томас (Уигън)

Червени картони: Колдуел (Уигън)

Стадион: „Емирейтс”
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1