3. Критикуваният Гарет Бейл върна Реал на победния път (ВИДЕО)

Критикуваният Гарет Бейл върна Реал на победния път (ВИДЕО)

„Белия балет” се наложи с 2:0 над Леванте на „Сантяго Бернабеу”

Реал (Мадрид) победи Леванте като домакин на своя „Саняго Бернабеу” в двубоя от 27-ия кръг на Примера дивисион. „Белия балет” се наложи с 2:0, като и двата гола бяха дело на критикувания от испанските спортни журналисти Гарет Бейл. Тази победа е добре дошла за самочувствието на отбора, който следващата неделя, 22-и март, ще гостува на Барселона на „Камп Ноу”.

Отборът на Реал напълно надигра съперника си и заслужено се поздрави с трите точки. Възпитаниците на старши треньора Карло Анчелоти може да се поздравят и с по-изразителна победа, но гредата на цели три пъти помагаше на гостуващия тим. Те владееха топката 67% от игровото време и бяха отправили впечатляващите 21 удара към вратата. Леванте имаше само шест, като нито един от тях не попадна в очертанията.

Така, преди Ел Класико Реал (Мадрид) се доближи до каталунците, които на върха в класирането, на една точка.

Отборът на Карло Анчелоти се постара да се извини на привържениците си за шокиращата загуба от Шалке 04 преди няколко дни и показа доста атрактивен футбол, но след си осигури добър аванс до почивката, през второто полувреме така и не направи победата си по-убедителна.

Още в петата минута домакините можеха да открият резултата. Кристиано Роналдо шутира топката се отби от гредата, след това топката попадна в Бейл, който обаче не сполучи в опита си за добавка.

Все пак късметът му се усмихна в 18-ата минута. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле, след като топката бе изчистена от голлнията след удар на Роналдо, и прати кълбото във вратата. Уелският национал отпразнува гола си по интересен начин – той запуши и двете си уши, като с това ясно показа, че не обръща голямо внимание на критиките от страна на пресата.

Вторият си гол Бейл реализира пет минути преди почивката. Карвахал напредна по десния фланг, пусна остър пас към Роналдо, който шутира силно, но в последния момент се отклони от краката на уелсеца и попадна в мрежата.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)