3. Милан си го изкара на Удинезе – 5:1

Милан си го изкара на Удинезе – 5:1

Отборът на Милан се върна на победния път и буквално прегази тима на Удинезе с 5:1 в последния мач за 2008 година от календара на Серия „А”. Пред погледа на Дейвид Бекъм „росонерите” изиграха най-добрия си мач от началото на сезона и удължи мъките на Удинезе.

Милан наложи натиск още от самото начало и в 4-та минута Алешандре Пато се разписа с глава, след центриране на Джузепе Фавали от ляво. В 13-та минута Милан вече водеше с 2:0. Този път Пато се превърна в асистент, след като направи впечатляващ пробив отляво и подаде много добър пас към Кака, за когото не бе проблем да се разпише от близо. В 17-та минута гостите върнаха едно попадение чрез капитана си Антонио Ди Натале.

Националът се възползва от много интелигентен пас на Фабио Куалярела и с хубав удар с десния крак не остави шансове на Абиати. Веднага, след като „росонерите” изпълниха центъра, стигнаха до нов гол. Многоходова атака на Милан завърши с подаване на Пирло към Антонини, който свали топката с глава към непокрития Пато и за младия бразилец не бе проблем да вкара втория си гол в мача – 3:1. Милан продължи да мачка своя съперник и в самия край на полувремето стигна до нов гол. Андреа Пирло изпълни отлично пряк свободен удар, който бе спасен от вратаря на гостите Ханданович, но при последвалата добавка Кларънс Зеедорф бе точен и даде комфортна преднина на своя тим преди почивката – 4:1.

Втората част продължи да се развива по същия начин и атаките на Милан се редяха една след друга. В 52-та минута Кака също увеличи сметката си на 2 гола, след хубав удар с десния крак с 88 километра в час. Ханданович нямаше шанс и резултатът стана 5:1 в полза на „росонерите”. След този гол момчетата на Карло Анчелоти понамалиха темпото. В игра се появиха Андрий Шевченко, както и младите Дармиан и Щрасер. Все пак домакините продължиха да създават положения и можеха да стигнат до 6-и гол, но пропуски направиха Кака и Роналдиньо.

Така с тази победа Милан ще зимува на трето място с актив от 33 точки, 9 зад лидера Интер и 6 зад втория Ювентус. Удинезе пък записа 6-та си загуба в последните 7 мача и се смъкна във втората половина на таблицата, след като по-рано през сезона дори бе на първото място. „Фриуланите” са на 12-то място с актив от 22 точки.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)