3. Моуриньо тръгна с победа в Тотнъм (ВИДЕО)

Моуриньо тръгна с победа в Тотнъм (ВИДЕО)

"Шпорите" прекъснаха серия от пет мача без успех във Висшата лига

Новият мениджър на Тотнъм Жозе Моуриньо дебютира начело на „шпорите“ с победа, след като тимът му спечели с 3:2 лондонското дерби с Уест Хем. Хюн-Мин Сон откри резултата в 36-ата минута, а Моура удвои преднината на гостите в 43-ата. След почивката за „шпорите“ се разписа и Хари Кейн, а резервата Михаел Антонио успя поне малко да зарадва феновете на „Лондон Стейдиъм“ с попадение в 73-ата. Дълбоко в добавеното време Анджело Огбона оформи крайното 2:3. Така Тотнъм прекъсна негативната си серия от пет поредни мача без победа в Премиър лийг и вече има в актива си 17 точки. „Чуковете“ записаха седми пореден мач без успех, като в пет от тях тимът на Мануел Пелегрини записва загуби.

Двубоят на „Лондон Стейдиъм“ започна с натиск на гостите, които взеха инициативата с първия съдийски сигнал. Хари Кейн в 3-ата минута бе изведен от Деле Али и с мощен шут прати неспасяемо в горния десен ъгъл, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 12-ата вратарят на „чуковете“ Роберто Хименес не се намеси добре при центриране от фаул и се сблъска с Давинсон Санчес, който отклони топката близо до гредата, а и бе вдигант флага за засада.

В 20-ата Сон пробва далечен удар, който Хименес отби, а в същата минута Лукаш Моура не стреля точно с глава от няколко метра.

В 26-ата минута Марк Нобъл с феноменален пас даде старт на бърза контра за Уест Хем, но Фелипе Андерсон си поведе прекалено силно, след което и не успя да комбинира със свой съотборник.

Ключова намеса на Деклан Райс в 33-ата предотврати опасност пред вратата на домакините, които обаче в 36-ата инкасираха първи гол в двубоя. Отново Райс се намеси добре и открадна топката от Кейн, който бе в наказателното поле, след което обаче „чуковете“ не успяха да изнесат добре и загубиха в централната зона. Хюн-Мин Сон проби отляво, финтира защитник и с плътен удар прати покрай Хименес, който не успя да реагира навреме – 1:0 за Тотнъм.

Две по-късно Деле Али пробва далечен шут, но не намери очертанието на вратата.

В 40-ата минута Фредерикс влезе грубо в краката на Сон, за което получи жълт картон. Ситуацията бе прегледана с ВАР, но главният рефер прецени, че нарушението не е за червен картон.

В 43-ата минута Деле Али успя да задържи топката с голямо усилие до тъчлинията, пусна за Сон, кореецът напредна по левия фланг и центрира за включващия се Моура, който от малка дистанция не сгреши и покачи на 2:0.

Тотнъм продължи да доминира и след почивката, а в 48-ата минута Хари Кейн се възползва от добър пас отдясно на Орие и отбеляза с глава третия гол за гостите.

Първият точен удар за Уест Хем дойде едва в 61-ата минута, когато резервата Михаел Антонио шутира от малък ъгъл и нямапе как да затрудни Гацанига.

В средата на втората част домакините вдигнаха оборотите,а в 73-ата минута Антонио върна един гол с удар от трудна позиция от границата на наказателното поле.

При центриране от корнер в 90-ата минута Диоп засече с глава, а Райс отклони от малка дистанция в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Все пак „чуковете“ стигнаха до втори гол в 96-ата минута, когато Огбона отбеляза след центриране от корнер.

Нямаше обаче достатъчно време за домакините да върнат равенството и „шпорите“ си тръгнаха с три точки от „Лондон Стейдиъм“.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)