3. Неймар изпусна дузпа, но Барса докосва финал след 3:1 над Виляреал (ВИДЕО)

Неймар изпусна дузпа, но Барса докосва финал след 3:1 над Виляреал (ВИДЕО)

Меси, Иниеста и Пике вкараха в първия полуфинал за Купата на Краля за 10-ия пореден успех на каталунците във всички турнири

Барселона е с единия крак на финал в турнира за Купата на Краля след домакински успех с 3:1 над Виляреал в първия полуфинал от турнира. Меси, Иниеста и Пике вкараха за каталунците, а Неймар изпусна дузпа, а Тригейрош остави някаква интрига в мача с гол за „жълтата подводница”.

Отборът на Луис Енрике явно се намира в отлична форма и тази вечер зарадва 57 000 зрители на „Ноу Камп” с 10-та поредна победа във всички турнири. Само преди 10 дни каталунците посрещнаха Виляреал в Примера и спечелиха трудно с 3:2.

Тази вечер „блаугранас” започна уверено, но в началото нямаше чисти положение. Суарес подаде на Меси, чийто удар бе париран от бранител и Асенхо спокойно лови. В средата на първата част Жорди Алба центрира за Меси, но аржентинецът показа рядко неточен мерник и от воле прати в публиката.

Иниеста слаломира между няколко бранители и заложи за Меси, но той за втори път прехвърли  вратата. Бруно от гостите пък се контузи и бе заменен от Тригейрош в 33-ата минута.

Луис Суарес пропусна няколко добри възможности, но в 41-ата минута уругваецът открадна след лош пас на Мусачио, напредна до наказателното поле и подаде на Меси, който с едно докосване с левия крак оплете в десния ъгъл за 1:0.

Суарес имаше малшанса да се размине на сантиметри с остър пас на Иниеста пред вратата, а точно преди почивката Тер Щеген предотврати сигурен гол и изби прецизен шут на Вието към долния десен ъгъл след хубав пас на Денис Черишев.

Втората част започна с изненада. Луис Суарес сякаш върна жеста за първия гол и загуби топката на опасна позиция, резервата Тригейрош стреля отдалеч и Тер Щеген елементарно изпусна топката зад голлинията за 1:1.

Каталунците реагираха мигновено и минута по-късно вече водеха отново. Иниеста отново сам размина няколко съперници, направи двойно леко случайно с Марио от другия отбор и наниза в долния десен ъгъл – 2:1.

В 59-ата минута Луис Суарес бе спънат в наказателното поле от Мусачио, но сякаш само съдията Алехандро Ернандес не видя, че има дузпа и подмина ситуацията.

Меси центрира от корнер, на втора греда Пике се пребори с Муасчио и с глава покачи на 3:1 в 64-ата минута.

20 минути преди края Меси хвърли пас в наказателното поле и този път съдията даде дузпа след игра с ръка на Мусачио. Меси изненадващо отстъпи на Неймар правото да изпълни дузпата, но това се оказа лошо решение, защото Асенхо спаси слабия удар на бразилеца.

Тер Щеген прояви слабостта си при статични положения и боксира много лошо един корнер и имаше късмет, че Джовани Дос Сантос не намери очертанията с глава.

Нови голове не паднаха и Барселона спокойно чака реванша на „Ел Мадригал” на 4 март.

В другия полуфинал играят Атлетик (Билбао) и Еспаньол.

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)