3. Пътят на Арсенал към полуфиналите на Карлинг Къп минава през Уигън

Пътят на Арсенал към полуфиналите на Карлинг Къп минава през Уигън

Фабрегас и Скилачи със сигурност пропускат четвъртфиналния мач

В мач от четвъртфиналната фаза на Карлинг Къп един срещу друг се изправят отборите на Арсенал и Уигън. Двата тима не са се срещали до момента през настоящия сезон, а последният мач помежду им бе през изминалата кампания и завърши с драматичен домакински успех на Уигън.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер обмисля включването на Робин ван Перси, който имаше контузия на глезена. На разположение за „артилеристите” няма да бъдат капитанът Сеск Фабрегас и Себастиан Скилачи, които са с травми. Емануел Ебуе е възстановен от контузията си и може да се върне обратно на футболния терен.

За Уигън участие няма да може да вземе Том Клевърли, а Гари Колдуел също не може да участва, заради проблеми с бедрото. След като пропусна един мач за тима си, в игра се завръща Антолин Алкарез.

Представянето на Арсенал в Карлинг Къп до момента е феноменално, като до момента „артилеристите” отстраниха Нюкасъл и Тотнъм, отбелязвайки по четири гола и в двата двубоя.

Уигън се справи с Хартлипул и Суонзи преди да достигне до четвъртфиналите, но няма победа като гост от 28 август тази година, когато се наложи с минималното 1:0 над Тотнъм на „Уайт Харт Лейн”, а освен това е с четири поредни загуби навън.

Арсенал, който е носител на Купата на Лигата през 1987 и 1993 година, ще стане първият клуб, достигнал до полуфиналите 14 пъти, при положение, че отстрани Уигън. 14-ти полуфинал може да запише и Астън Вила, но само при положение, че успее да отстрани Бирмингам в утрешния мач между двата тима.

През 2006-та година двата тима се срещнаха отново в турнира, като Уигън успя да продължи до финала, след като се класира заради повечето отбелязани голове на чужд терен.

Мачът е от 21:45 часа българско време на „Емирейтс”.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1