3. Перфектен хеттрик на Меси и автогол върнаха Барса на точка зад Реал (ВИДЕО)

Перфектен хеттрик на Меси и автогол върнаха Барса на точка зад Реал (ВИДЕО)

Каталунците "загряха" подобаващо за дербито с Атлетико (Мадрид) за Купата на краля

Барселона запази изоставането си от 1 точка зад лидера Реал (Мадрид), след като постигна лесен успех с 4:0 като гост на Депортиво Ла Коруня. Така, катулнците "загряха" подобаващо за предстоящото дерби с Атлетико (Мадрид) за Купата на краля в сряда.

Лионел Меси отбеляза т. нар. перфектен хеттрик – голове с глава, ляв и десен крак – и за малко повече от час осигури трите точки за каталунците. Крайното 4:0 пък оформи Сидни, който си отбеляза нелеп автогол.

Това пък бе поредният разочароващ двубой за Луис Суарес, който все още не може да се адаптира напълно на „Камп Ноу”.

Още в 11-ата минута Барса поведе в резултата. Ракитич изведе по прекрасен начин Меси, който с глава прехвърли Фабрисио и даде аванс на гостите. Още 11 по-късно Суарес получи добра топка в наказателното поле и вместо да подаде към аржентинеца, реши да играе сам и прати топката покрай целта.

Все пак, отново Меси се появи на сцената и сам удвои аванса на гостите. Неймар пусна пас към Суарес, той не успя да играе добре с топката, но Меси я пое, излезе сам срещу Фабрисио и елегантно я копна с десния крак.

В 34-тата минута Куенка изпусна най-чистото положение за СуперДепор. Бившият играч на Барселона получи топката около точката за изпълнение на дузпа, но стреля високо над напречната греда.

В края на полувремето Суарес получи нов шанс да се разпише. Уругвайският нападател бе изведен сам срещу стража на Депортиво, но отново се засуети и Фабрисио успя да улови топката.

15 минути след началото на втората част Лионел Меси оформи хеттрика си с 19-ия си гол в Примера за сезона. Аржентинецът получи топката в наказателното поле, отвори си място за изстрел и с шут по диагонала заби кълбото в долния десен ъгъл на Фабрисио.

Седем минути преди края на редовното време Алвеш центрира отдясно, Лопо е опита да изчисти, но изрита топката в тялото на Сидни, а след рикошета тя се оказа в мрежата на Депортиво за крайното 4:0 за Барса.

С победата си Барса вече има 44 точки на втората позиция, на една зад лидера Реал (Мадрид), но и мач повече. Депортиво остава 15-и със 17, на точка над опасната зона.

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)