3. Пореден рекорд за Барса след 3:0 над Валядолид

Пореден рекорд за Барса след 3:0 над Валядолид

Каталунците за пръв път в историята си завършиха първия полусезон без нито едно поражение

Шампионът Барселона направи нова изключително важна крачка към защитата на титлата си, след като надигра с 3:0 състава на Валядолид. Срещата се игра на стадион „Нуево Хосе Зория” и бе от програмата на 19-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Този успех се оказа и исторически за „блаугранас”, тъй като тимът за първи път в историята си завършва първия полусезон без нито една загуба.

Двубоят започна равностойно, а по един пропуск в началото направиха Лазаро и Кейта. Първият точен удар по посока на една от двете врати дойде в 11-ата минута и бе дело на Лео Меси, а малко по-късно и стражът на каталунците Валдес трябваше да се намесва след изстрел на Коща.

Така се стигна до 21-ата минута, когато „блаугранас” съумяха да открият резултата. Тогава те организираха страхотна контраатака, която премина през Алвеш, който подаде за Шави в наказателното поле, а испанецът направи 1:0 с премерен изстрел с десния крак.

След това попадение каталунците моментално нанесоха нов тежък удар на своя съперник. Още в следващата минута Меси свали с глава за Алвеш, който покачи на 2:0 след шут с десния крак от малък ъгъл. Домакините се активизираха леко, след като получиха втория гол и в 25-ата минута Прието можеше да намали резултата, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.

До края на полувремето играчите на Валядолид продължиха да търсят попадение в своя полза, но каталунците добре затваряха пространствата и не им позволяваха да организират опасни ситуации пред Валдес. В самия край на първата част домакините на няколко пъти бяха близо до това да отбележат гол, но пропуски направиха Маркитос, Прието и Борха. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Барселона.

Второто полувреме започна с по-добра игра на шампионите, които овладяха инициативата от самото начало. В 50-ата минута Алвеш центрира опасно за Иниеста, но шутът на испанеца излезе в аут. В 55-ата минута последваха пропуски на Иниеста и Анри. Така се стигна до 56-ата минута, когато аржентинската мегазвезда на Барса Меси направи преднината на каталунците класическа. Тогава Ибрахимович го изведе на добра позиция, а най-добрият футболист за изминалата година реализира хладнокръвно след премерен изстрел с левия крак.

След като поведоха с 3:0 гостите от Барселона поуспокоиха темпото и продължиха да владеят по-често топката. В 59-ата минута Коща можеше да вкара почетно попадение за домакините, но ударът му с глава бе спасен от Виктор Валдес. В 64-ата минута Тиери Анри можеше да запише името си сред голмайсторите, след като бе изведен очи в очи с Виверос от Иниеста, но стражът на Валядолид се намеси авторитетно и предотврати ново попадение в мрежата си. Последваха пропуски на Меси и Коща, а в 70-ата минута Ибрахимович можеше да направи 4:0, но ударът му бе спасен от Виверос.

До края на двубоя пред домакините се откриха две възможности за гол, но те бяха пропиляни от Медунянин и Пеле. Резултатът обаче остана непроменен и така Барселона завърши полусезона без загубен мач, което бе и прецедент в историята на каталунците.

След тази победа тимът на Барселона вече има преднина от 8 точки на върха пред втория Реал (Мадрид) и в момента е с 49, но „белия балет” е и с мач по-малко. Домакините от Валядолид пък са 17-и със 17 спечелени точки.

Валядолид – Барселона 0:3

0:1 Шави 21’
0:2 Алвеш 22’
0:3 Меси 56’

Стартови състави:

Валядолид: Виверос, Лопес, Арсо, Прието, Рей (Нивалдо 85’), Борха, Маркитос (Пеле 75’), Лазаро, Канобио, Коща, Сесма (Медунянин 80’)

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике (Милито 61’), Пуйол, Абидал, Иниеста, Кейта (Чигрински 79’), Шави, Меси, Анри (Боян 83’), Ибрахимович

Жълти картони: Борха, Рей (Валядолид); Пике, Кейта (Барселона)

Стадион: „Нуево Хосе Зория”

Рефер: Рамирес Домингес

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1