3. Реал на 4 точки зад Барса след 2:0 на "Монджуик"

Реал на 4 точки зад Барса след 2:0 на "Монджуик"

Реал (Мадрид) се доближи на 4 точки зад Барселона на върха в испанската лига BBVA. „Кралският клуб” се наложи с 2:0 при гостуването си на Еспаньол в среща от 25-ия кръг в надпреварата. Гути и Раул бяха точни на стадион „Монджуик”, като донесоха нови три точки на Реал след 10-ата поредна победа на тима в шампионата. Миналата седмица Еспаньол победи Барселона на „Камп Ноу”, но срещу „белия балет” не съставът на Маурисио Покетион не успя да сътвори нов подвиг.

Домакините започнаха отлично срещата и в 6-ата минута Луис Гарсия от отлична позиция не успя да преодолее Икер Касияс. Последваха нови добри атаки за Еспаньол, като изстрел на Нене в 15-ата мина близо до целта. Първата добра възможност за Реал бе 2 минути по-късно, като Ариен Робен направи впечатляващ рейд, но ударът му не попадна в мрежата на Карлос Камени. До края на първата част футболистите на Маурисио Покетино доминираха на терена, но нови пропуски направиха Иван Алонсо и Луис Гарсия.

В началото на втората част Реал изравни играта и Уесли Снайдер бе близо до гола в 55-ата минута. Последва двойна смяна от страна на Хуанде Рамос, като в игра на местата на Гонсало Игуаин и Снайдер се появиха Марсело и Гути. Покетино пък пусна в игра един от символите на Еспаньол Раул Тамудо. Промените в състава на „кралския клуб” дадоха резултат доста бързо и в 67-ата минута резервата Гути с хубав изстрел от пряк свободен удар направи безпомощен Камени за 1:0. 5 минути п-късно Марсело проби по лявото крило, пусна топката към Раул и голмайстор номер 1 в историята на Реал реализира за 2:0. Еспаньол се опита да намали резултата и в 82-ата минута Тамудо се освободи отлично от защитата на Реал, но шутът му премина високо над вратата на Касияс. Гостите веднага отговориха със страхотен изстрел на Раул от много трудна позиция. До края на мача добър шанс се откри пред Нене, но и той не успя да огорчи Касияс. Жълти картони за Реал получиха Пепе и Снайдер, което означава, че ще пропуснат дербито на Мадрид с Атлетико на "Сантяго Бернабеу" следващия уикенд.

След срещата Реал са 2-и в класирането с 56 точки, а Еспаньол са на предпоследното 19-о с 21. Лидер с 60 точки и мач по-малко е Барселона, като тимът на Хосеп Гуардиола се изправя днес срещу Атлетико (Мадрид) на "Висенте Калдерон".

Еспаньол – Реал (Мадрид) 0:2

0:1 Гути 67’
0:2 Раул 72’

Еспаньол: Камени; Санчес, Жарке, Пареха, Д. Гарсия; Мойзес (84’ Лола), Л. Гарсия, Р. Мартинес (80’ Коро), Де ла Пеня, Нене; И. Алонсо (63’ Тамудо).

Реал (Мадрид): Касияс; Рамос, Пепе, Канаваро, Хайнце; Робен (75’ Савиола), Снайдер (58’ Гути), Диара, Игуаин (58’ Марсело); Раул, Хунтелаар.

Жълти картони:
Д. Гарсия, Мойзес (Еспаньол); Пепе, Снайдер, Раул (Реал)

Стадион: „Монджуик”, Барселона

Съдия: Мехуто Гонсалес
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 0:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1