3. С гол на Рууни Юнайтед надделя над Сити в дербито на Манчестър

С гол на Рууни Юнайтед надделя над Сити в дербито на Манчестър

Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 1:0 в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига, което се игра на стадион „Сити ъф Манчестър” пред 47 320 зрители, предаде кореспондентът на Novsport.com в английската столица Андрей Йорданов. Единственият гол в мача отбеляза Уейн Рууни в 42-ата минута, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра 83 минути, като се представи на много добро ниво.

През цялото първо полувреме Юнайтед бе по-добрият отбор на терена. В 8-ата минута Парк подаде към Рууни на точката на дузпата, но ударът на английския национал бе спасен от Харт. В 13-ата минута портъгалецът Роналдо стреля опасно с глава, но ударът му мина над напречната греда. В 22-ата минута Рафаел центрира към Бербатов, който насочи отлично топката с глава към десния ъгъл на Харт, но стражът с последни усилия изби в корнер. Левият защитник на Юнайтед Евра също имаше шанс да открие резултата, но стреля неточно от добра позиция.

Първото добро положение пред вратата на Ван дер Саар дойде в 31-ата минута, когато ирландският национал Айрланд уцели напречната греда. Три по-късно Юнайтед организира отлична контраатака, която завърши с неточен изстрел на Бербатов.

В 42-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле на Сити топката попадна в Карик, той стреля опасно, Харт изби, но Рууни бе на точното място и направи 1:0 в полза на „червените дяволи”. Ключова роля за попадението имаха Бербатов и Парк.

До края на първата част футболистите на Сити имаха шанс да изравнят, но Мварувари не успя да уцели рамките на вратата, пазена от Ван дер Саар.

Възпитаниците на Марк Хюз започнаха по-активно втората част и Компани, Райт-Филипс и Мварувари имаха добри положения за изравнителен гол. Бербатов продължи да тормози бранителите на „гражданите”, а Карик бе близо до удвояване на резултата. В 66-ата минута Гаридо изпълни много добър пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Ван дер Саар. Минута по-късно главният съдия Хауърд Уеб изгони Роналдо от игра за втори жълт картон, след като португалецът игра с ръце в наказателното поле на Сити.

В 83-ата минута Бербатов напусна терена, като Сър Алекс Фъргюсън го замени с ветерана Гигс. Въпреки че играха около 30 минути с човек повече на терена, тимът на Сити ен успя да създаде нито едно чисто положение пред вратата на Юнайтед.

В даденото от съдията продължение Сити можеха да стигнат до изравняване след разбъркване в наказателното поле на Юнайтед, а при контраатаката "червените дяволи" не успяха да преодолеят излезлият Харт.

След този успех Юнайтед са 3-и в класирането с 28 точки, а Сити са 14-и със 17.

Състави на двата тима:

Манчестър Сити: Харт, Ричардс (75’ Стъридж), Компани, Дън, Гаридо, Райт-Филипс, Айрлънд, Хаман (46’ Елано), Васел (46’ Сабалета), Робиньо, Мварувари;

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Фърдинанд, Видич, Евра, Роналдо, Карик, Флетчър, Парк (90’ О’Шей), Рууни, Бербатов (83’ Гигс).

ОЩЕ СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ В СЕКЦИЯ „ГАЛЕРИЯ”