3. Шалке победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в луд мач

Шалке победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в луд мач

"Кралскосините" извадиха голям късмет в мач, който трябваше да загубят с разлика.

Шалке 04 измести Борусия (Мьонхенгладбах) от 4-ото място в Бундеслигата след измъчена победа с 2:1. "Кралскосините" извадиха голям късмет в мач, който трябваше да загубят с разлика.

Единствено великолепните изяви на вратаря Ралф Феерман и купищата от пропуснатите чисти положения спасиха Шалке от разгром. Гредите също помогнаха на два пъти на тима от Гелзенкирхен, който на всичкото отгоре отбеляза и двата си гола с помощта на рикошети.

Срещата беше важна и за двата тима в борбата им за място в топ 4 и класиране в Шампионската лига. Бившият бранител на Лудогорец Жуниор Кайсара не игра за Шалке заради натрупани жълти картони. Неговото място зае Саша Рийтер.

Борусия влезе по-добре в мача и създаваше по-интересни ситуации спрямо Шалке. Най-сериозният пропуск на гостите дойде в самия край на първото полувремето, когато Щиндъл остана непокрит на далечната греда и засече топката, но вездесъщият Феерман отново спаси.

След почивката съотношението на силите не се промени, но Шалке щастливо поведе в 59-ата минута. Младата звезда Льорой Сане проби отляво и центрирането му доведе до двоен рикошет, след който Мартин Хинтерегер си отбеляза автогол. Малко по-късно Макс Майер вдигна победоносно ръце, но попадението му беше отменено заарди засада.

В 63-ата минута Махмуд Дахуд уцели гредата, но Борусия продължи да притиска съперника си. Смените на треньора Андре Шуберт внесоха още повече острота в атаките на "жребчетата" и в 79-ата минута те най-после ликуваха. Включилият се в предни позиции защитник Андреас Кристенсен получи пас от Щиндъл и хладнокръвно изравни. Гостите обаче не знаеха, че най-лошото предстои. Шалке рядко минаваше центъра, но въпреки това изтръгна победата с щастлив гол на Леон Горетцка. Халфът шутира малко пред наказателното поле, топката срещна тялото на Гранит Джака, след това се отклони и от гредата, за да се оплете в мрежата.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)