3. Спортинг се издъни срещу Морейренсе, Божинов изпусна дузпа в края (видео)

Спортинг се издъни срещу Морейренсе, Божинов изпусна дузпа в края (видео)

Двубоят на "Жозе Алваладе" завърши наравно - 1:1

Отборът на Спортинг (Лисабон) се издъни като домакин на Морейренсе в мач от турнира за Купата на Лигата на Португалия. Двубоят на „Жозе Алваладе” завърши при равенство 1:1, а в едно от главните действащи лица в срещата се превърна българинът Валери Божинов, който влезе в игра през втората част, веднага след почивката, а в продължението на мача направи пропуск от бялата точка, като по този начин пропусна отлична възможност да донесе победата на тима си.

Спортинг поведе в резултата в 28-ата минута чрез Капел, но до края на първото полувреме Морейренсе успя да възстанови равенството. Точен за 1:1 бе Джилас в 35-ата минута. През второто полувреме Божинов получи шанс за изява, а в продължението на срещата Аугусто бе изгонен. Домакините пък получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, но нагърбилият се с отговорността Валери Божинов не успя да преодолее стража на гостите и така мачът завърши при резултат 1:1.

След равенството Спортинг (Лисабон) заема 3-ото място в група „А” на турнира с 2 точки, докато Морейренсе е на последната 4-та позиция с 1.

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)