3. СТАВА ИНТЕРЕСНО: Дузпа помогна на Юнайтед да срази Вила и да настигне Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Антони Марсиал и Бруно Фернандеш донесоха успеха на "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед настигна Ливърпул в класирането на Висшата лига, след като победи Астън Вила с 2:1 на "Олд Трафорд". Двата тима имат по 33 точки, но шампионите остават начело заради по-добрата си голова разлика. Тимът от Бирмингам е на шеста позиция с 26 т.

Само около 60 секунди след началото на мача домакините можеха да ударят. Бруно Фернандеш получи пас зад отбраната на Астън Вила и опита центриране, което беше пресечено от Емилиано Мартинес.  В десетата Марсиал шутира от границата на наказателното поле, а вратарят изби удара му в корнер. Впоследствие Хари Магуайър насочи топката с глава в ръцете на Мартинес.

Три минути по-късно Джон Макгин принуди Давид Де Хеа да се намесва, за да предотврати попадение. Фред не успя да уцели вратата на гостите в 16-ата, а в 37-ата Бруно Фернандеш също не намери целта.

Усилията на "червените дяволи" се увенчаха с успех в 40-ата минута. Аарън Уан-Бисака центрира и непокрития Марсиал вкара за 1:0.

Второто полувреме запобна вихрено за гостите и в 52-ата минута удар с глава на Оли Уоткинс беше спасен по изумителен начин от Давид Де Хеа. Само две по-късно Анвар Ел Гази не уцели вратата. В 58-та минута Астън Вила все пак изравни. След бързо изпълнен фаул Джак Грийлиш центриране към Бертранд Траоре, който не сбърка за 1:1.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко. В 61-ата реферът видя нарушение срещу Пол Погба в наказателното поле. Бруно Фернандеш застана зад бялата точка и беше точен - 2:1.

До края на мача не липсваха положения и пред двете врати, но вратарите бяха на много високо ниво и резултатът остана непроменен.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АСТЪН ВИЛА 2:1
1:0 Марсиал (40)
1:1 Траоре (58)
2:1 Фернандеш (51)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Бай, Шоу, Фред, Мактоминей, Погба, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал

АСТЪН ВИЛА: Мартинес, Кеш, Конса, Мингс, Таргет, Макгин, Луис, Грийлиш, Ел Гази, Траоре, Уоткинс
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)