3. Стражът на Уигън подари победа на Манчестър Сити, „гражданите” вече са трети в Англия (видео)

"Гражданите" записаха своя 10-и пореден мач без загуба у дома, след като спечелиха с минималното 1:0 срещата си от 29-ия кръг на Висшата лиг

Съставът на Манчестър Сити записа своя 10-и пореден мач без загуба у дома, след като спечели с минималното 1:0 срещата си с Уигън от 29-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на стадион „Ийстлендс” бе далеч под очакванията на зрители и специалисти, макар наставникът на домакините Роберто Манчини да заложи на двама в атака, като до капитанът Карлос Тевес застана италианският нападател Марио Балотели.

Срещата обаче не бе най-добрата за двете остриета, като единственото попадение падна в 37-ата минута и бе дело на испанският национал Давид Силва, получил достатъчно подкрепа и от стража на гостите Али Ал Хабси.

Бившето крило на Валенсия напредна отляво и стреля по земя право в тялото на вратаря от Оман, който обаче пропусна кълбото и то попадна в мрежата зад него.

Така почивката дойде при минимален аванс в полза на домакините, а 20 минути след подновяването на играта възпитаниците на Роберто Мартинес можеха да възстановят статуквото, но удар на Антолин Алкатрас от воле срещна гредата на пазената от Джо Харт врата.

В крайна сметка обаче Манчестър Сити се поздрави с успеха, който бе достатъчен на тима да събере 53 точки и така остава пред шампиона Челси в подреждането, заемайки третото място, а Уигън остана на последна позиция с 27 точки от 28 мача.

Стартови състави:

Манчестър Сити: Харт, Компани, Ричардс, Лескът, Забалета, Виейра, Бари, Силва (’84 Де Йонг), Яя Туре, Тевес (’86 Джеко), Балотели (’68 Коларов);

Уигън:Ал Хабси, Колдуел, Фигероа, Алкарас, Писку (’69 Гохури), Уотсън, Моузес (’60 Н’Зогбия), Макарти, Диаме (’84 Самон), Клеверли, Родайега;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1