3. Юнайтед води на Бирмингам с 1:0 на почивката

Юнайтед води на Бирмингам с 1:0 на почивката

Единственото попадение за сега бе дело на Уейн Рууни, а неговият партньор в атаката на „червените дяволи” Димитър Бербатов се отчете с един пропуск сам срещу вратаря

Шампионът Манчестър Юнайтед се оттегли на почивка с преднина от 1:0 в първия си мач за сезона срещу новака Бирмингам. Единственото попадение за сега бе дело на Уейн Рууни, а неговият партньор в атаката на „червените дяволи” Димитър Бербатов се отчете с един пропуск сам срещу вратаря. Като цяло Бербо игра добре и почти всяка атака минаваше през него, но не успя да стигне до много положения за гол.

Домакините започнаха с непрестанните си атаки още от самото начало на срещата. В 8-ата минута дойде и първият точен изстрел във вратата на Харт и той бе дело на Патрис Евра. Французинът стреля силно по диагонала, но стражът на гостите спаси. Само 2 минути по-късно дойде и първото положение за Димитър Бербатов. Той бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, а след това топката дойде в краката на Рууни, той я подаде на Нани, който обаче не успя да уцели опразнената врата. След още 2 минути Рууни пробва техничен удар от дъгата, който също бе спасен от Харт.

След леко затишие, „червените дяволи” отново притиснаха Бирмингам до стената. В 27-ата минута далечен удар на Нани бе спасен с вещина от стража на гостите. Пет минути по-късно Рафаел проби добре отдясно, стреля, но Харт отново спаси, а Рууни не бе точен при добавката. В 34-ата минута Юнайтед все пак успя да поведе в резултата. Нани центрира на отлично в наказателното поле, Рууни игра с глава, изстрелът му срещна гредата, но след това топката отново се върна в неговите крака и той бе безпогрешен от около 2 метра за 1:0.

Бирмингам опита да се върне в мача и малко по-късно първо удар на Джером профуча опасно над вратата на Фостър, а веднага след това Евра изчисти от голлинията удар на Макфадън с глава. В самия край на полувремето резултатът трябваше да стане 2:0, но Дарън Флетчър направи непростим пропуск, след като получи топката необезпокояван в наказателното поле и стреля високо над вратата.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)