2. - Испания
  3. Алмерия и Атлетико не успяха да се победят 1:1

Алмерия и Атлетико не успяха да се победят 1:1

Отборите на Алмерия и Атлетико Мадрид завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на испанската BBVА лига. Резултата бе открит от Уче още в шестата минута. Той стреля към врата, но стража отби, при добавката обаче топката бе в мрежата за 1:0. В 22-ата минута Синема Понгол изравни, след като засече топката след центриране от пряк свободен удар.

До края на мача и двата отбора имаха възможност да отбележат гол, но така и не успяха. В 64-ата минута Пелерино получи втори жълт и съответно червен картон, като остави отбора си в намален състав. В 90-ата минута Евър Банега също бе изгонен от терена за второ официално предупреждение.

Така след този мач Алемерия заема 15-то място, докато Атлетико са на шеста позиция.