2. - Испания
  3. Алмерия обърна като домакин Хетафе за 2:1

Алмерия обърна като домакин Хетафе за 2:1

Съставът на Алмерия успя да победи тима на Хетафе като домакин в мач от 25-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Срещата бе играна на стадиона на Алмерия „Уегос Медитераниос”. Домакините изоставаха в резултата с 0:1, но звездата на тима Негредо успя да отбележи две попадения за пълния обрат за 2:1

Първото полувреме започна много динамично, като положенията се редуваха и пред двете врати. Още в 7-та минута резултатът бе открит в полза на гостите. След центриране отдясно, в наказателното поле на Алмерия настъпи смут и в разбъркването най-съобразителен се оказа полузащитникът на Хетафе Херон, който успя да отбележи за 1:0. Домакините реагираха като ужилени и в 16-та минута успяха да изравнят резултата. В главно действащо лице за Алмерия се превърна нападателят Негредо, който засече подаване от ляво на Крусат за 1:1. До края на полувремето играчите на домакините създадоха две опасни ситуации, но те бяха пропилени от Ортис и Калу Уче. За гостите с фрапантен пропуск се отличи Икечукву Уче и така почивката дойде при резултат 1:1.

Второто полувреме започна с очакван домакински натиск и в 55-та минута удар на Акасиете премина над вратата на гостите. По-добрата игра на Алмерия даде резултат в 64-та минута, когато Негредо вкара втория си гол в мача за 2:1. След гола тимът на Хетафе се активизира, но пропуски направиха Каскеро и Диас. До края на двубоя двата тима не можаха да се изненадат отново, като не създадоха по-интересни положения и така съставът на домакините се поздрави с победата.

След тази победа съставът на Алмерия се изкачи на 10-о място в подреждането с 31 събрани точки, докато гостите от Хетафе се смъкнаха на незавидната 14-а позиция с 28, само на три точки от зоната на изпадащите.

Алмерия – Хетафе 2:1