2. - Испания
  3. Алмерия с нова победа у дома – 2:1 над Атлетик (Билбао)

Алмерия с нова победа у дома – 2:1 над Атлетик (Билбао)

Отборът на Алмерия постигна нова победа у дома, след като успя да се наложи с 2:1 над тима на Атлетик (Билбао) в среща от 20-ия кръг на испанската BBVA лига.

Домакините поведоха в резултата още в 26-ата минута с гол на Хуанма Ортиз, който добави топката с глава, след като удар на негов съотборник срещна напречната греда. В 39-та минута Уче направи 2:0 с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле. Почетното попадение за гостите отбеляза Дел Олмо в 65-ата минута, който бе изведен сам срещу вратаря и от границата на наказателното поле го прехвърли.

Така с тази победа Алмерия вече е 13-и с актив от 24 точки, докато Атлетик остана 10-и с 26.