2. - Испания
  3. Атлетик Билбао победи Севиля с класическото 3:0 и си осигури място на финала за Купата на Испания

Атлетик Билбао си осигури място на финала за Купата на Испания след като победи Севиля с 3:0 на “Сан Мамес”. Домакините се представиха много по-добре в двубоя и заслужено спечелиха. В първата среща от полуфиналите отборът на Севиля успя да спечели с 2:1 на ”Рамон Санчес Пасхуан”.

В последния кръг от Примера Дивисион двата тима отново се изправиха един срещу друг, този път в Билбао. Двубоят завърши 2:1 в полза на играчите на Маноло Хименес, а двете попадения отбеляза Фреди Кануте.

Този мач обаче не се разви по сценария на предните два. Домакините започнаха много активно срещата и още в 4-ата минута поведоха с гол на полузащитника на Билбао Мартинес, след хубаво разиграване в състава на домакините. Половин час по-късно резултатът стана 2:0 в полза на Билбао, а точен бе Фернандо Лоренте. Докрая на полувремето „лъвовете” успяха да отбележат трети гол, дело на Токеро.Това попадение сякаш реши изхода от срещата.

През втората част двата отбора стояха равностойно на терена, като имаше няколко по-опасни положения за Севиля, но до гол не се стигна и срещата завърши 3:0 в полза на домакините от Билбао.

След края на двубоя феновете на домакините нахлуха на терена, радостни от победата на своя тим и класирането за финала.
Там “лъвовете” ще се изправят срещу победителя от двубоя между Майорка и Барселона. Първият мач завърши 2:0 в полза на каталунците.

*Видео от мача можете да видите ТУК

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1