2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид отстъпи на средняка Валядолид

Атлетико Мадрид отстъпи на средняка Валядолид

Два от най-слабо представящите се тимове в горната половина на класирането в испанското футболно първенство се изправиха един срещу друг в мач от 21-я кръг. Отстъпи безславно с 1:2 на своя „Висенте Калдерон” срещу покачилият се на 11-а позиция Реал Валядолид

Два от най-слабо представящите се тимове в горната половина на класирането в испанското футболно първенство се изправиха един срещу друг в мач от 21-я кръг. Отстъпи безславно с 1:2 на своя „Висенте Калдерон” срещу покачилият се на 11-а позиция Реал Валядолид.

Именно гостите бяха тези, които проявиха по-голяма инициативност и откриха резултата в 51-ата минута след головата суша през първата част на мача.

В голмайстор за гостите се превърна Луис Прието, който засече с десния си крак центриране от корнер. Само три минути след това „дюшекчиите” реагираха подобаващо след разбъркване в противниковото наказателно поле, породено от удар на Диего Форлан. Големият грешник за състава на гостите в тази ситуация се оказа Хосе Гарсия Калво, който си отбеляза автогол след взаимодействието между Форлан и Синама – Понгол.

Валядолид засили натиска си и в последвалите 15 игрови минути успя на няколко пъти да застраши вратата на  Лео Франко. 78-ата минута се оказа повратна за крайния резултат в срещата. Мариано Перниа от Атлетико допусна да бъде надхитрен от Енок Гойтом. Деветката на Валядолид спечели дузпа в полза на своя тим. Влезлият като резерва Мануел Виктор материализира наказателния удар за 2:1.

Две минути след това Джони Хейтинга бе близо до изравнителен гол, но ударът му с глава бе умело блокиран от Хусто Вилмар Вияр Виверос.

Атлетико отстъпи шестото си място на Депортиво и след 21 мача в Испания се котира на седма позиция с 32 точки. Валядолид на свой ред изпревари Хетафе и се покачи на 11-а позиция с 27 точки.