2. - Испания
  3. Барса отнесе Атлетик Билбао в шоу на „Сан Мамес” (ВИДЕО)

Барса отнесе Атлетик Билбао в шоу на „Сан Мамес” (ВИДЕО)

Каталунците се доближиха на точка Реал (Мадрид) след победа с 5:2

Барселона направи поредното си шоу в Примера дивисион. Каталунците отнесоха Ателик Билбао на стадион „Сан Мамес” с впечатляващия резултат 5:2. Така, отборът на старши треньора Луис Енрике се доближи на точка от първия в класирането Реал (Мадрид). „Кралете” бяха сразени от Атлетико (Мадрид) с 0:4 на „Висенте Калдерон”.

И тримата нападатели на Барса – Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес – се разпиха в този двубой. Педро Родригес също записа името си в голмайсторския списък. Оскар де Маркос си отбеляза автогол, а головете за баските реализираха Микел Рико и Ариц Адурис.

Шоуто на "Сан Мамес" стартира в 15-та минута, когато Лионел Меси стреля от пряк свободен удар, а топката се завъртя след удар в стената и излъга Горка Ираисос. Луис Суарес пък покачи на 2:0 само 11 минути по-късно, след като получи пас от аржентинския национал и изпрати слаб, но за сметка на това много точен удар към вратата на Атлетик.

Микел Рико даде тон на головата фиеста през втората част, след като се възползва от отбит удар на свой съотборник и добави топката в мрежата на Клаудио Браво за 1:2.

В 62-ата минута Суарес настигна извеждаща топка в дясната част на наказателното поле на Атлетик и центрира, а лекото докосване до ръкавиците на Ираисос я изпрати в краката на Меси, който веднага шутира. Ударът му обаче се отклони от Де Маркос и за негово нещастие вкара кълбото във собствената си врата.

Неймар даде три гола преднина на Барселона в 64-та минута, а попадението на Ариц Адурис секунди след това не помогна на Атлетик да вземат нещо повече от този двубой. Баските дори не успяха да упражнят натиск, защото първо Шабиер Ечейта получи червен картон, а Педро Родригес оформи крайното 5:2 в 86-та минута.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)