2. - Испания
  3. Барса смачка Атлетик и отново пое по пътя към титлата

Барса смачка Атлетик и отново пое по пътя към титлата

Отборът на Барселона победи Атлетик Билбао в мач от поредния кръг на Примера. Играчите на Гуардиола се наложиха с 2:0, като това бе най-малкото, с което си тръгнаха играчите от Билбао. Головете отбелязаха Серхио Бускетс и Лионел Меси от дузпа.

Първата част започна с подчертан натиск на Барселона. Играчите на Гуардиола владееха положението още от първите минути. Самуел Ето’о имаше възможност да открие, но пропусна. В 18-ата минута Лионел Меси бе съборен, а съдията Меленко отсъди фаул. Зад топката застана Шави, който центрира прецизно, а Серхио Бускетс засече кълбото в мрежата на Атлетик. След попадението играчите на „блаугранас” те продължиха да нападат. В 31-ата минута Андрес Иниеста проби и бе съборен в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Меси застана зад топката и хладнокръвно реализира за 2:0. До края на полувремето Ето’о, със задна ножица и Анри от близко разстояние не  можеха да се разпишат и резултата остана непроменен – 2:0.

Втората част отново започна с натиск на Барса, която напълно надиграваше играчите от Билбао. След пробив на Силвиньо Ето’о стреля опасно с глава, но Ирасоз изби. След индивидуален пробив Иниеста нацели страничната греда. В 54-ата минута след центриране от корнер Пике можеше да отбележи, но защитник на „баските” изби от голлинията. След последвалия корнер Анри се оказа с топка в крака в малкото наказателно, но стреля в гредата, последва меле, след което Ето’о стреля над гредата. В 65 минута след чудесна атака на Барселона Пуйол проби, центрира, а Самуел Ето’о от точката на дузпата разтресе горната греда на вратата. В 74-ата минута Тиери Анри имаше чудесна възможност за гол, той стреля опасно, но кълбото мина покрай гредата. Само 4 минути по-късно, след комбинация между камерунеца и французина, последния се оказа сам срещу вратаря, но стреля в ръцете на вратря на Атлетик.

Барселона – Атлетик 2:0

1-0
Бускетс

2-0
Меси (дузпа)

Барселона: Валдес, Пуйол, Пике, Маркес, Силвиньо, Шави, Бускетс,Иниеста, Меси, Ето’о, Анри

Атлетик: Ирасоиз, Ираола, Гурпеби, Аморебиета, Колкил, Орбаис, Мартинес, Сусаета, Йесте, Габилондо, Йоренте

Жълти кратони: Ето’о, Иниеста, Бускетс (Б), Мартинес, Арабайета, Орбаис, Пинедо

Съдия: Маленко

Стадион: „Ноу Камп”
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1