2. - Испания
  3. Бетис и Виляреал изиграха страхотен мач на "Руис де Лопера” - 2:2

Бетис и Виляреал изиграха страхотен мач на "Руис де Лопера” - 2:2

На пореден зрелищен мач станаха свидетели любителите на испанската лига BBVA. Този път футболен спектакъл сътвориха Бетис и Виляреал на стадион „Руис де Лопера” в Севиля. Двубоят от 25-ия кръг на шампионата завърши 2:2, като до 42-ата минута гостите от Виляреал водеха с 2:0.

Мачът започна във вихрено темпо, като опасностите пред двете врати следваха една след друга. Още в 6-ата минута Санти Касорла направи рейд по дясното крило, финтира защитник на домакините и с плътен удар напари безпомощен Рикардо. Португалският страж не помръдна при шута на Касорла, като видео повторенията показаха, че топката е рикоширала в крак на защитник на Бетис. Възпитаниците на Пако Чапаро веднага се опитаха да отвърнат на удара, като две добри възможности се откриха пред Рикардо Оливейра, но мрежата на Лопес остана суха. В 36-ата минута отново Касорла се оказа в прегръдките на своите съотборници, преодолявайки двама бранители и пращайки топката за втори път в мрежата на Рикардо. Все пак Бетис се върна в мача 6 минути по-късно, когато Серхио Гарсия от границата на наказателното поле намали на 1:2. До края на първите 45 минути резултатът остана непроменен.

Втората част започна с шанс за „жълтата подводница”, но Джузепе Роси не успя отбележи. В 57-ата минута Хуанма подаде към Марк Гонсалес, той центрира и Оливейра изравни резултата в двубоя – 2:2. Нападателят направи нов пропуск няколко минути по-късно, а след центриране на Маркуш Сена, Роси с глава не успя да преодолее вратаря на домакините. Минута преди края на редовните 90 минути, вратарят на гостите от Виляреал Диего Лопес спаси своя тим след удар на Оливейра. Така срещата завърши 2:2 и двата тима прибавиха по една точка към актива си.

Бетис заемат 15-ото място в лига BBVA с 27 точки, а Виляреал са 4-и с 42.

Бетис – Виляреал 2:2

0:1 Касорла 6’
0:2 Касорла 36’
1:2 С. Гарсия 42’
2:2 Оливейра 57’

Бетис: Рикардо; Нелсон, Хуанито, Мели, Вега; Хуанма (74’ Одонкор), Арсу (53’ Ривера), Аурелио, Гонсалес; С. Гарсия, Оливейра

Виляреал: Д. Лопес; Вента, Годин, Фуентес, Капдевила; Егурен, Касорла, Пирес (74’ Йоренте), М. Фернандеш (64’ Сена), Кани; Роси (81’ Нихат)

Жълти картони: Хуанито, Мели, Ривера, Одонкор, Гонсалес (Бетис); Годин, Егурен, Касорла, Кани (Виляреал)