2. - Испания
  3. Билбао и Майорка се класираха за полуфиналите за Купата на Краля

Билбао и Майорка се класираха за полуфиналите за Купата на Краля

Отборът на Атлетик Билбао успя да победи Спортинг Хихон с 2:1 в ¼ финален мач реванш. Първата среща между двата съперника завърши наравно 0:0. Домакините от Хихон започнаха много силно мача, като още във 2-ата минута те поведеха в резултата с 1:0.

Точен бе Кармело, за радост на всички фенове по стадиона. Веднага след гола футболистите от Билбао заиграха по-силно и се стремяха да върнат гола, колкото се може по-бързо. Това се случи едва в 41-ата минута, когато Габилондо смълча „Ел Молинон”. През второто полувреме „баските” бяха още по-настоятелни и успяха да подчинят своя противник.

В 52-ата минута Лопес направи резултата 2:1 в полза на Атлетик. До края на срещата Спортинг не успя да върне попадението и по този начин отпадна от турнира за Купата на Краля.

В друга среща от тази вечер Бетис и Майорка завършиха наравно 0:0. И двата тима се опитваха да демонстрират атакуващ футол, но така и не успяха да си отбележат гол. Резултатът от първата среащат бе 1:0 и по този начин с общ резултат 1:0 Майорка успя да се класира за полуфиналите.