2. - Испания
  3. Депортиво се реваншира за резила в Европа и тресна Нумансия, Сантандер се дъни у дома

Депортиво се реваншира на феновете си за резила срещу датския Олборг и победи като гост Нумансия с 1:0 в среща от 25-ия кръг на испанската Лига BBVA. Гостите бяха по-добрият тим и напълно заслужено взеха успеха с който се изкачиха на 7-ото място в класирането с актив от 39 точки.

Единственото попадение бе дело на Хуан Рамирес в 74-ата минута с което на практика той донесе победата на своя тим. Домакините така и не успяха да се отместят от дъното на класирането и в момента заемат последното 20-то място с 20 точки.

В друга среща от Ла Лига Сантандер и Осасуна не успяха да се победят и завършиха 1:1, а мачът се игра на стадион „Ел Сардинеро”.

Домакините започнаха двубоя по-активно и успяха първи да открият резултата. В 13-ата минута Тони Морал намери Оскар Серано в малкия пеналт и последният откри резултата с техничен удар. Гостите успяха да възстановят равенството в 45-ата минута, когато Валтер Пандиани получи невероятен пас от Хуанфран и от 5 метра вкара топката във вратата на Тоно.

След тази среща Сантандер заема 11-ото място в класирането с актив от 30 точки, докато Осасуна е на е на 18-то място с 25 точки.