2. - Испания
  3. Десет от Сантандер удариха Севиля на „Санчес Писхуан” - 0:2

Десет от Сантандер удариха Севиля на „Санчес Писхуан” - 0:2

Отборът на Расинг Сантандер поднесе поредната изненада от 20-ия кръг на испанската BBVA лига. След като по-рано днес Майорка разпиля Валенсия с 3:1, сега Севиля се сгромоляса у дома и то с човек повече на терена.

Гостите поведоха в резултата още в 23-та минута, чрез Сезар Навас. Централният бранител на Расинг добави топката в мрежата, след като Палоп парира удар на негов съотборник. В 33-та минута обаче Оскар Серано влезе много грубо в краката на бразилеца Адриано и получи директен червен картон.

Това обаче не смути гостите и най-добрият в техните редици Никола Жигич се разписа минута след началния съдийски сигнал на второто полувреме. Сърбинът изпревари отбраната на Севиля при центриране от пряк свободен удар и от движение прати топката във вратата на Палоп за втори път. Въпреки че водят с 2:0 и са с човек по-малко, играчите на Сантандер продължиха да нападат и можеха да вкарат още поне 1 гол. В края на мача Севиля натисна и стигна до някои по-опасни положения, но пропуски направиха Шевантон и Капел, и така резултатът остана непроменен.

След тази победа Расинг се изкачи на 9-о място с актив от 31 точки, докато Севиля е трети с 38.