2. - Испания
  3. Драма в Билбао: Атлетик победи Валенсия с дузпа в 90-ата минута

Драма в Билбао: Атлетик победи Валенсия с дузпа в 90-ата минута

Отборът на Атлетик Билбао успя да победи изключително драматично тима на Валенсия с 3:2 в мач от 19-ия кръг на Примера. Баските губеха на два пъти в резултата, но в крайна сметка успяха да стигнат до трите точки.

Мачът започна много динамично, като още във 2-ата минута Давид Вия откри резултата. Той бе чудесно изведен от своите съотборници сам срещу вратаря и не сгреши за 0:1. Атлетик отговори почти светкавично като още в 17-ата минута резултата бе изравнен. Габилондо бе точен, за да изравни резултата и да зарадва всички фенове на Атлетик. В 30-ата минута след брилятна комбинация между Вия и Мориентес, последният прати топката в мрежата на 1:2. Само 11 минути бяха необходими на Атлетик, за да върнат попадението.

Точен бе Хуан Мартинес и резултатът отново бе изравнен. Мачът вървеше много равностойно, като и двата тима можеха да вземат победата. В 90-ата минута бе отсъдена дуспа за Атлетик. Зад топката застана Йоренте, а резултатът стана 3:2 в полза домакините. Виновникът Фернандес получи червен картон, а Валенсия записа неочаквана загуба.

След тази среща тима на Билбао е на девето място, докато Валенсия са четвърти.

АТЛЕТИК Б - ВАЛЕНСИЯ 3:2 (2:2)