2. - Испания
  3. Драматичен успех постигна Валенсия над Севиля в "Купата на Краля" - 3:2

Драматичен успех постигна Валенсия над Севиля в "Купата на Краля" - 3:2

Валенсия победи Севиля с 3:2 в първа среща от ¼-финалната фаза на турнира за Купата на Испания. Мачът се игра на стадион „Местая” във Валенсия. Домакините изоставаха с 1:2 до 83-ата минута на срещата, но стигнаха до крайния успех.

Голмайсторът на Евро 2008 Давид Вия даде ранна преднина на домакините, след като се възползва от грешка на Адриано в 6-ата минута и направи 1:0. Малко по-късно обаче получи контузия и бе принудително заменен от Фернандо Мориентес. До края на полувремето пропуски пред вратата на Палоп направиха Мориентес, Хоакин и Бараха и резултатът се запази до почивката.

Бразилският голмайстор на Севиля Луиш Фабиано изравни с глава в 53-ата минута след отлично центриране на Диего Капел. Адриано се реабилитира за грешката при гола на Вия и след добра комбинация с Ренато направи резултата 2:1 в 68-ата минута. Валенсия не се предаде и успя да обърне срещата. Рубен Бараха с много добра солова акция и премерен удар в 83-ата минута направи 2:2, а Хуан Мата 4 минути се възползва от подаване на Хоакин за крайното 3:2.

Предстои реванш на стадион „Рамон Санчес Писхуан” в Севиля.

Валенсия – Севиля 3:2