2. - Испания
  3. Еспаньол с нова издънка, Осасуна с минимална победа над Майорка

Еспаньол с нова издънка, Осасуна с минимална победа над Майорка

Гол от дузпа в последната минута попари Еспаньол, 3 червени карвени картона на мача Осасуна - Майорка

Отборът на Еспаньол за пореден път не успя да спечели среща от испанската BBVA лига. Този път каталунците завършиха наравно 1:1 у дома с тима на Рекреативо в среща от 21-ия кръг, като допуснаха изравнителен гол в добавеното време на срещата.

Първото полувреме на срещата завърши без отбелязан гол и двата отбора оставиха всичко по-интересно за втората част. Еспаньол атакуваше по-настоятелно и логично стигна до откриване на резултата в 62-та минута, когато Пареха засече с глава центриране от пряк свободен удар и остави безпомощен вратаря на Рекре – 1:0. По всичко изглеждаше, че домакините ще спечелят срещата и най-после ще запишат победа, но късметът не бе на тяхна страна. В даденото от съдията продължение вратарят на Еспаньол Карлос Камени направи груб фаул в наказателното поле срещу нападател на Рекре и бе отстранен от игра. Гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която Марко Рубен превърна в гол за 1:1, с което оформи и крайния резултат.

Така точката не помогна много на Еспаньол, който остана в зоната на изпадащите на 19-о място с актив от едва 17 точки. Рекре пък е 14-и с 24 точки.

В друга среща от кръга Осасуна успя да постигне ценна победа с минималното 1:0 над тима на Майорка.  Единственото попадение в срещата бе дело на Валтер Пандиани – Пушката още в 3-та минута. Бившият нападател на Депортиво Ла Коруня препарира вратаря на Майорка с хубав удар с левия крак от малкото наказателно поле. Срещата бе изпълнена с грубости и двата отбора получиха общо 3 червени картона. Некуман от състава на домакините бе изгонен в самия край на мача, а за Майорка червени картони получиха Наваро в 60-ата и вратарят Дуду Ауат в 79-ата минута.

Така въпреки победата, Осасуна остана в зоната на изпадащите на 18-о място с актив от 17 точки, колкото има и тимът на Майорка, който заема последното 20-о място.