2. - Испания
  3. Хетафе и Еспаньол завършиха наравно 1:1

Хетафе и Еспаньол завършиха наравно 1:1

Отборите на Хетафе и Еспаньол завършиха наравно 1:1 в мач от 23-ия кръг на испанската Примера.Срещата, която се игра на стадион „Колизеум Алфонсо Перес” започна с подчертан натиск на гостите от Барселона, които редуваха опасни атаки към вратата на Якобо. В 8-ата минута Иван Алонсо успя да отркие резултата. Той стреля от ляво и с плътен шут прониза вратата на Хетафе. В 26-ата минута Роберто Солдадо успя да изравни, като след удар от границата на наказателното поле успя да изравни. До края на полувремето не се случи нищо интересно и до нов гол не се стигна.

Втората част започна равностойно, като и двата тима имаха своите шансове. Нападателите на Еспаньол не успяваха да реализират положенията си, докато тези на Хетафе трудно можеха да организират нещо запомнящо се. До края на мача не се случи нищо интерено и той завърши наравно 1:1. След този мач Хетафе се намира на 13-то място, докато Еспаньол е в опасната зона и е на 18-то място.

Хетафе: Якобо, Кас, Кабалеро, Лихт, Диаз, Мартинез, Молина, Полански, Паредес, Уче, Солдадо