2. - Испания
  3. Малага спря Атлетико, Рекре с минимална победа срещу Бетис

Малага спря Атлетико, Рекре с минимална победа срещу Бетис

Нов неуспех за Атлетико навън и ценна победа за Рекре в борбата за оцеляване

Отборите на Малага и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в срещата по между им от 20-ия кръг на испанската BBVA лига. „Дюшекчиите” отново не успяха да запишат успех навън, докато Малага продължи добрата си серия.

Домакините от Малага поведоха в резултата още в 22-та минута, когато Апоно стреля от далеч, топката рикошира в крак на бранител на Атлетико и прехвърли вратаря Лео Франко – 1:0. Гостите върнаха попадението минута преди края на първото полувреме, чрез бранителя Джони Хейтинга. Холандецът бе оставен непокрит в наказателното поле на Малага, след изпълнение на свободен удар и останал очи в очи с вратаря Гоитиа, стреля в неговото тяло, но при добавката прати топката в мрежата 1:1.

През втората част двата отбора не успяха да стигнат до нов гол и поделиха точките, Малага – Атлетико 1:1.
Така след това равенство Атлетико е 6-и с актив от 32 точки, колкото има и Малага, който е 7-и заради по-лошата си голова разлика.

В друг мач от кръга тимът на Рекреативо постигна ценна победа с 1:0 над тима на Бетис. Единственото попадение бе дело резервата Камуняс, който засече с глава центриране на Касадо и прати топката под напречната греда на Рикардо.

С този успех Рекре вече е 15-и с актив от 23 точки, докато Бетис е на 16-о място с 2 точки по-малко.