2. - Испания
  3. Майорка измъкна 1:0 срещу Бетис за Купата

Майорка измъкна 1:0 срещу Бетис за Купата

Отборът на Майорка взе ценна победа с 1:0 срещу тима на Бетис в среща от 1/4финала от турнира за Купата на Краля. Все пак домакините от Балярските острови не допуснаха гол и са с крачка напред преди реванша след 2 седмици в Севиля.

Срещата започна с натиск гостите от Бетис, но добрите изяви на вратаря на Майорка Дуду Ауат, след изстрели на Мели и Емана запазиха резултата непроменен. В 36-ата минута Бетис все пак стигна до попадение, но то бе отменено, заради засада.

През втората част домакините започнаха по-активно и първите няколко положения се откриха пред Давид Наваро и Пиер Уебо. Хиско пък изпусна най-чистото положение за Бетис, останал сам срещу вратаря, след което неговият отбор бе наказан. В 65-ата минута хубава акция на Майорка бе завършена от Рикардо, който стреля силно от границата на наказателното поле, след като бе изпуснат по наивен начин от Мели. До края на мача гостите опитаха да върнат гола, но отбраната на Майорка се справи и съхрани ценнта преднина.