2. - Испания
  3. Очаквана победа на Барселона - 3:1 над новака Спортинг Хихон

Очаквана победа на Барселона - 3:1 над новака Спортинг Хихон

Отборът на Барселона постигна поредната си победа в испанската Примера. Момчетата на Пеп Гуардиола се наложиха с категоричното 3:1 над новака Спортинг Хихон на своя "Ноу Камп" и по този начин отново направиха преднината между тях и преследвача Реал Мадрид на 12 точки.

Отборът на Барселона постигна поредната си победа в испанската Примера. Момчетата на Пеп Гуардиола се наложиха с категоричното 3:1 над новака Спортинг Хихон на своя "Ноу Камп" и по този начин отново направиха преднината между тях и преследвача Реал Мадрид на 12 точки.

Срещата започна с натиск на "блаугранас", които владееха ситуацията на терена още от самото начало на мача. Блестящите комбинации между Меси, Ето'о, Анри и Иниеста бяха като сложна плетка, която защитата на Хихон не можеше да разгадае. Неизбежното се случи в 23-ата минута, когато Самуел Ето'о успя да отбележи гол номер 100 за Барса във всички турнири и се изравни с легендата Христо Стоичков. Камерунецът получи страхотен пас от Анри и на празна врата накара публиката на "Ноу Камп" да стане на крака. Веднага след гола момчетата на Гуардиола продължиха със силната си игра, като Меси направи няколко феноменални пробива и принуди защитниците на гостите да го фаулират грубо. В 40-ата минута геният на аржентиският магьосник си пролича отново. Той даде скрит пас за Ето'о, който преодоля защитник и стреля в далечния ъгъл на вратата. Резултатът бе 2:0, а играчите на Барса се оттеглиха със заслужена преднина на почивката.

През втората част момчетата на Гуардиола намалиха оборотите, но опасности пред вратата на Лафуенте не липсваха. Отново Меси и Иниеста правиха каквото си поискат, а Анри и Ето'о чакаха удобна възможност за нови попадения. Следващият голмайстор за каталунците бе малко неочакван. Защитникът Даниел Алвеш увенча добрата си игра с красив и зрелищен гол. В 66-ата минута той залъга един защитник, че ще шутира с левия крак, нагласи си топката на удобния му десен и стреля силно към вратата. За радост на организаторите мрежата остана здрава, а бразилецът бе в прегръдките на своите съотборници. До края на срещата вездесъщият Меси можеше да вкара нов гол, но стреля неточно. Анри също имаше възможност за  гол, но стреля покрай гредата. В 73-ата минута Спортинг успя да върне едно попадение. Матео стреля от границата на наказателното поле, като изненада Виктор Валдес. Резултатът бе намален, но играчите на Хихон нямаха сили за нищо повече.

След тази среща играчите на Барселона продължават да водят убедително с 12 точки пред втория Реал Мадирд, а Хихон се намират на 12 позиция.

Барселона - Спортинг Хихон 3:1

(1-0) Ето'о 23'

(2-0) Ето'о 40

(3-0) Дани Алвеш 66'

(3-1) Матео 73'

Барселона: Валдес, Касерес, Пуйол, Абидал, Алвеш, Иниеста, Бусктетс, Шави, Меси, Ето'о, Анри

Спортинг Хихон: Лафуенте, Сестаре, Жерард, Ернандес, Камара, Мичел, Макабуена,  Кастро, Моран, Борал

Съдия:  Перес Робиньос Перес