2. - Испания
  3. Реал (Мадрид) с пестелива победа над Депортиво с 1:0

Реал (Мадрид) с пестелива победа над Депортиво с 1:0

Реал (Мадрид) постигна лека победа с 1:0 над Депортиво (Ла Коруня) в среща от 20-ия кръг на испанската Лига BBVA, която се игра на стадион "Сантиаго Бернабеу". Домакините показаха много голяма активност през първата част и можеха да вкарат и още голове. Раул можеше да открие резултата още в 5-ата минута, когато получи пас от Робен в наказателното поле, но капитанът на кралския клуб се засуети и не успя да отбележи.

Реал (Мадрид) постигна пестелива победа с 1:0 над Депортиво (Ла Коруня) в среща от 20-ия кръг на испанската Лига BBVA, която се игра на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Домакините показаха много голяма активност през първата част и можеха да вкарат и още голове.

Раул можеше да открие резултата още в 5-ата минута, когато получи пас от Робен в наказателното поле, но капитанът на кралския клуб се засуети и не успя да отбележи.

В 12-ата минута се откри добра възможност пред гостите, когато Валерон центрира топката към Бодипо, но последният не успя да засече коженото кълбо. Двата отбора предложиха високо темпо на зрителите през първата част, като и пред двете врати имаше интересни положения.

В 40-ата минута Диара центрира от ляво и постави топката точно на главата на капитана Раул, който откри резултата в полза на Реал. В 45-ата минута Депор можеха да изравнят резултата, но Рики не успя да засече центрирането на Фелипе Луиш и се размина с топката.

През втораото полувреме домакините играха доста активно, както преза първата част, но играчите на Реал не успяха да вкарат нито един гол. В 55-ата минута Раул центира към Снайдер, но холандецът не успя да отбележи гол. Само 2 минути по-късно се откри изгодна позиция пред Робен, който също пропусна.

За Депортиво много деен в атака бе Иван Рики, който можеше да изравни резултата в 65-ата минута, а няколко минути по-късно се откри и добро положение пред Валерин, но и двамата пропуснаха. Така срещата завърши при резултат 1:0.

След този мач Реал (Мадрид) заема 2-ото място в класирането с актив от 41 точки - на 12 точки от лидера Барса.

Реал - Депортиво 1:0